19 Mayıs tüm yurtta coşkuyla kutlandı


19.05.2023 22:07
Son Güncelleme: 19.05.2023 22:07Günün ilk ışığında başladı kutlamalar, tüm Türkiye kırmızı-beyaza büründü, hepimiz sokaklara döküldü.Ulusal Savaşım’nin ilk adımının atılmış olduğu Samsun’da etkinlikler İstiklal Marşı’yla başladı. Tütün İskelesi’ndeki kutlamalarda, Yüce Önder’in Samsun’a gelişini temsilen Türk Bayrağı, deniz subayları tarafınca kara subaylarına teslim edildi.19 Mayıs Mustafa Kemal Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Mersin’de de coşkuyla kutlandı. Cumhuriyet Meydanı’ndaki Mustafa Kemal Atatürk Anıtı’na çelenk bırakılmasıyla başlanan etkinlikler, halk oyunları, jimnastik ve karate gösterileriyle devam etti.
İzmir’de büyük minik hepimiz, elinde Türk bayraklarıyla indi Cumhuriyet Meydanı’na. Marşlara eşlik ettiler, fotoğraf çekildiler. Halk oyunları, spor ve dans gösterileri düzenlendi. İzmirliler, 19 Mayıs Mustafa Kemal Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı coşkuyla kutladı.
Kayseri’de de Soğanlı Vadisi’nde al bayraklı sıcak hava balonları 19 Mayıs coşkusu için havalandı. Gökyüzündeki görüntü görenleri büyüledi.Aksaray sokakları ise 19 Mayıs coşkusunu bu şekilde ağırladı sokaklar. 2 bin 100 kişinin omuzlarında taşımış olduğu 550 metrelik bayrak, şehir sokaklarında bu şekilde gezdirildi.
Gümüşhane’de de önde Türkiye’nin otomobili Togg, arkada atlılar. 15 Temmuz Zafer Meydanı’na kadar kortej yürüyüşü gerçekleşti. Peşinden Mustafa Kemal Atatürk Anıtı’na çelenk bırakıldı ve İstiklal Marşı okundu.

Son Dakika Haberler