27 Mayıs hava durumu: O illerde güçlü olacak! Bugün hava iyi mi olacak?
27.05.2023 07:18
Son Güncelleme: 27.05.2023 07:20Meteoroloji’nin son değerlendirmelerine bakılırsa; Ülkemiz genelinin parçalı ve fazlaca bulutlu, Trakya, İç Ege, Batı ve Orta Akdeniz’ in iç kesimleri, Doğu Akdeniz’in toroslar mevkii, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu(Şırnak ve Hakkari çevreleri hariç) ile Ordu çevreleri ve Kastamonu’nun kıyı kesimlerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Ankara, Eskişehir, Çankırı, Konya’nın şimal ve batısı, Bolu, Kastamonu, Çorum ve Afyonkarahisar’da mahalli olmak suretiyle güçlü olması umut ediliyor.
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI Bazı bölgelerimiz için güçlü yağış uyarısı bulunuyor. Meydana getirilen son değerlendirmelere bakılırsa; Ankara, Eskişehir, Çankırı, Konya’nın şimal ve batısı, Bolu, Kastamonu, Çorum ve Afyonkarahisar’da mahalli olmak suretiyle güçlü (21-50 kilo/m2) gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anından güçlü rüzgar, dolu yağışı şeklinde olumsuzluklara karşı dikkatli ve önlemli olunmalıdır.
BÖLGELERDE HAVA NASIL?MARMARAParçalı ve fazlaca bulutlu, Trakya ile Sakarya, Bursa ve Balıkesir çevrelerinde mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
EDİRNE 15°C, 26°C Parçalı ve fazlaca bulutlu, akşam ilk saatler ve sabah saatlerinden sonrasında sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlıİSTANBUL 16°C, 23°C Parçalı bulutluKIRKLARELİ 14°C, 25°C Parçalı ve fazlaca bulutlu, akşam ilk saatler ve sabah saatlerinden sonrasında sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlıSAKARYA 15°C, 24°C Parçalı ve fazlaca bulutlu, sabah saatlerinden sonrasında sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
EGEParçalı ve fazlaca bulutlu, iç kesimler ile bu akşam saatlerinde İzmir çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışlar Afyonkarahisar çevrelerinde mahalli güçlü olması umut ediliyor.
A.KARAHİSAR 11°C, 23°C Parçalı ve fazlaca bulutlu, mahalli güçlü olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlıDENİZLİ 16°C, 25°C Parçalı ve fazlaca bulutlu, sabah saatlerinden sonrasında sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlıİZMİR 18°C, 26°C Parçalı ve fazlaca bulutlu, akşam ilk saatler mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlıMANİSA 16°C, 28°C Parçalı ve fazlaca bulutlu, sabah saatlerinden sonrasında sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
AKDENİZParçalı ve fazlaca bulutlu, sabah saatlerinden sonrasında Batı ve orta akdeniz’ in iç kesimleri ile Doğu Akdeniz’in toroslar mevkii’nde mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ADANA 18°C, 32°C Parçalı ve fazlaca bulutlu, şimal kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlıANTALYA 17°C, 24°C Parçalı bulutluHATAY 16°C, 31°C Parçalı bulutluK.MARAŞ 16°C, 31°C Parçalı ve fazlaca bulutlu, şimal kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı İÇ ANADOLUParçalı ve fazlaca bulutlu, bölge genelinin mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bölgenin kuzeybatı kesimlerinde mahalli güçlü olması umut ediliyor.
ANKARA 11°C, 25°C Parçalı ve fazlaca bulutlu, mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, akşam ilk saatler ve öğle saatlerinde mahalli güçlü olması umut ediliyor.ÇANKIRI 10°C, 25°C Parçalı ve fazlaca bulutlu, mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, akşam ilk saatlerde mahalli güçlü olması umut ediliyor.ESKİŞEHİR 12°C, 23°C Parçalı ve fazlaca bulutlu, mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, akşam ilk saatlerde mahalli güçlü olması umut ediliyor.KONYA 12°C, 24°C Parçalı ve fazlaca bulutlu, mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, akşam ilk saatlerde mahalli güçlü olması umut ediliyor.
BATI KARADENİZParçalı ve fazlaca bulutlu, bölgenin iç kesimleri ile Kastamonu’un kıyı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, akşam ilk saatlerde Bolu, Kastamonu ve Çankırı çevreleri mahalli güçlü olması umut ediliyor.
BOLU 11°C, 21°C Parçalı ve fazlaca bulutlu, mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, akşam ilk saatler ve öğle saatlerinde mahalli güçlü olması umut ediliyor.DÜZCE 15°C, 24°C Parçalı ve fazlaca bulutluKASTAMONU 9°C, 18°C Parçalı ve fazlaca bulutlu, mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, akşam ilk saatlerde mahalli güçlü olması umut ediliyor.ZONGULDAK 13°C, 19°C Parçalı ve fazlaca bulutlu
ORTA ve DOĞU KARADENİZParçalı ve fazlaca bulutlu, Orta Karadeniz’ in iç kesimleri, Doğu Karadeniz ile Ordu çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
AMASYA 13°C, 26°C Parçalı ve fazlaca bulutlu, sabah saatlerinden sonrasında mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlıSAMSUN 15°C, 19°C Parçalı ve fazlaca bulutlu, iç kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlıTOKAT 11°C, 21°C Parçalı ve fazlaca bulutlu, sabah saatlerinden sonrasında mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlıTRABZON 14°C, 18°C Parçalı ve fazlaca bulutlu, akşam ilk saatler ve sabah saatlerinden sonrasında mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
DOĞU ANADOLUParçalı ve fazlaca bulutlu, bölge genelinin(Hakkari ve Şırnak hariç) mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ERZURUM 6°C, 20°C Parçalı ve fazlaca bulutlu, sabah saatlerinden sonrasında aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlıIĞDIR 14°C, 27°C Parçalı ve fazlaca bulutlu, sabah saatlerinden sonrasında aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlıKARS 6°C, 22°C Parçalı ve fazlaca bulutlu, sabah saatlerinden sonrasında aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlıMALATYA 13°C, 26°C Parçalı ve fazlaca bulutlu, sabah saatlerinden sonrasında aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
GÜNEYDOĞU ANADOLUParçalı ve fazlaca bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
DİYARBAKIR 13°C, 31°C Parçalı bulutluGAZİANTEP 15°C, 30°C Parçalı bulutluSİİRT 14°C, 29°C Parçalı bulutluŞANLIURFA 19°C, 32°C Parçalı bulutluSeçim günü hava iyi mi olacak?


Son Dakika Haberler