28 Mayıs öncesi görüşme trafiği! Kurtulmuş ve Özdağ bugün bir araya gelecek


22.05.2023 07:44
Son Güncelleme: 22.05.2023 07:44ATA İttifakı’nın cumhurbaşkanı talibi Sinan Oğan’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ittifakın paydaşı Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ’ın ise Kılıçdaroğlu ile görüşmesinin arkasından bu kez yeni bir görüşme daha olacak. Zafer Partisi Genel Başkanı Umut Özdağ ile AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş yarın bir araya gelecek. Görüşme, Zafer Partisi Genel Merkezi’nde olacak.Gözlerin çevrildiği Sinan Oğan ise toplumsal medya hesabından bir kez daha savundukları ilkelere dikkat çekti. Peşinden detay vermedi fakat pazartesi gününü işaret etti.
14 Mayıs’ta gerçekleşen ilk tur Cumhurbaşkanlığı Seçimleri’nin arkasından ortalama 2 milyon 800 bin oy alan Oğan, cuma günü Cumhurbaşkanı Erdoğan’la ortalama 1 saatlik bir görüşme yapmış oldu. Aynı gün Zafer Partisi Genel Başkanı Umut Özdağ da Kılıçdaroğlu ile görüştü ve partisinin Genel İdare Kurulu’nu topladı. O toplantıdan Özdağ’a tam yetki çıktı.Şimdi gözler hem Kurtulmuş’un Özdağ ile yapacağı görüşme hem de Oğan’ın tavrına çevrilmişken, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş da bir tv programında konuştu. “PKK ve gölgesindeki gruplara karşı karşıtlığı olan seçmen kitlesinden bahsediyoruz. Burada Sinan Bey’in, Umut Bey’in kişisel tercihlerinin katkısı olacaktır. Seçmen kitlesinin başlangıcında gelen HDP, PKK karşıtlığı var. Bu Cumhur İttifakı’na, cumhurbaşkanımıza avantaj sağlar.”
Peşinden Kurtulmuş, “Bu, seçmen kitlesinin ‘ulusal ve kuvvetli Türkiye’ noktasında destek olacaklarını tahmin ediyorum” ifadelerini kullandı.Sinan Oğan’dan 11 maddelik değerlendirme! Kararını pazartesi açıklayacak…

Son Dakika Haberler