29 Nisan hava durumu: 22 kente sarı kodlu sağanak uyarısı! Bugün hava iyi mi olacak?
29.04.2023 07:23
Son Güncelleme: 29.04.2023 07:23Hafta sonu dışarı çıkacaklar da hava durumu raporlarını araştırıyor. Meteoroloji’nin son değerlendirmelerine nazaran; Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafınca meydana getirilen son değerlendirmelere nazaran: Ülkemiz genelinin parçalı ve fazlaca bulutlu, Marmara’nın doğusu, Doğu Akdeniz, (Konya hariç) İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Antalya ve Kütahya çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Çoğu zaman sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde görülmesi beklenen yağışların, Doğu Karadeniz, (Malatya, Iğdır, Ağrı ve Van hariç) Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu, Mersin, Zonguldak, Bartın, Yozgat, Nevşehir, Niğde, Kayseri, Amasya ve Tokat çevreleri ile Kastamonu kıyılarında mahalli güçlü olması umut ediliyor.
22 KENTE SARI KODLU UYARI
 29 NİSAN CUMARTESİ METEOROLOJİ UYARILARI KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Doğu Karadeniz, (Malatya, Iğdır, Ağrı ve Van hariç) Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu, Mersin, Zonguldak, Bartın, Yozgat, Nevşehir, Niğde, Kayseri, Amasya ve Tokat çevreleri ile Kastamonu kıyılarında mahalli güçlü olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, mahalli dolu yağışı ve güçlü rüzgar benzer biçimde olumsuzluklara karşı dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir.
KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI: Rüzgarın, Cenup Ege kıyıları, Batı ve Orta Karadeniz kıyılarında kuzeyli yönlerden; Doğu Anadolu’nun doğusunda güneyli yönlerden güçlü olarak (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar benzer biçimde olumsuzluklara karşı dikkatli olunmalıdır.
BÖLGELERDE BUGÜN HAVA NASIL?MARMARAParçalı ve fazlaca bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde Sakarya çevreleri ile bugün (Cumartesi) sabah saatlerinden itibaren bölgenin doğusunun sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
BURSA 5°C, 15°C
Parçalı ve fazlaca bulutlu, bugün (Cumartesi) öğle saatlerinde hafifçe sağanak yağışlı
EDİRNE 6°C, 19°C
Parçalı bulutlu
İSTANBUL 9°C, 15°C
Parçalı ve fazlaca bulutlu
KOCAELİ 9°C, 14°C
Parçalı ve fazlaca bulutlu, bugün (Cumartesi) öğle saatlerinde hafifçe sağanak yağışlı
EGEParçalı ve fazlaca bulutlu, bugün (Cumartesi) öğle saatlerinde Kütahya çevrelerinin hafifçe sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
A.KARAHİSAR 2°C, 8°C
Parçalı ve fazlaca bulutlu
DENİZLİ 4°C, 15°C
Parçalı ve fazlaca bulutlu
İZMİR 9°C, 20°C
Parçalı bulutlu
MUĞLA 3°C, 17°C
Parçalı bulutlu
AKDENİZParçalı ve fazlaca bulutlu, bu akşam saatlerinden Antalya çevreleri ile Doğu Akdeniz’in aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bu akşam saatlerinde Mersin çevrelerinde mahalli güçlü olması umut ediliyor.
ADANA 12°C, 22°C
Parçalı ve fazlaca bulutlu, aralıklı ve mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
ANTALYA 14°C, 22°C
Parçalı ve fazlaca bulutlu, bu akşam saatlerinde mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
HATAY 12°C, 17°C
Parçalı ve fazlaca bulutlu, aralıklı ve mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
K.MARAŞ 9°C, 19°C
Parçalı ve fazlaca bulutlu, aralıklı ve mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlıÜlke Genelinde Hava Durumu Iyi mi? İÇ ANADOLUParçalı ve fazlaca bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bu akşam saatlerinde Yozgat, Nevşehir, Niğde ve Kayseri çevrelerinde mahalli güçlü olması umut ediliyor.
ANKARA 4°C, 11°C
Parçalı ve fazlaca bulutlu, bugün (Cumartesi) öğle saatlerinde hafifçe sağanak yağışlı
ESKİŞEHİR 3°C, 11°C
Parçalı ve fazlaca bulutlu, bugün (Cumartesi) öğle saatlerinde hafifçe sağanak yağışlı
KONYA 4°C, 10°C
Parçalı ve fazlaca bulutlu
SİVAS 4°C, 12°C
Parçalı ve fazlaca bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı
BATI KARADENİZParçalı ve fazlaca bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bu gece saatlerinde Zonguldak ve Bartın çevreleri ile Kastamonu’nun kıyı kesimlerinde mahalli güçlü olacağı tahmin ediliyor. Rüzgârın, bu akşam saatlerinde kuzeyli yönlerden güçlü (40-60 km/saat) esmesi umut ediliyor.
BOLU 2°C, 9°C
Parçalı ve fazlaca bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı
DÜZCE 7°C, 13°C
Oldukca bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı
KASTAMONU 4°C, 11°C
Oldukca bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bu gece saatlerinde kıyı kesimlerinde mahalli güçlü olması umut ediliyor.
ZONGULDAK 8°C, 12°C
Oldukca bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bu gece saatlerinde mahalli güçlü olması umut ediliyor.
ORTA ve DOĞU KARADENİZÇok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, çoğu zaman sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak, iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi beklenen yağışların, Doğu Karadeniz’de mahalli güçlü olması umut ediliyor.
AMASYA 9°C, 15°C
Oldukca bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bu akşam saatlerinde mahalli güçlü olması umut ediliyor.
SAMSUN 9°C, 14°C
Oldukca bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
TOKAT 6°C, 13°C
Oldukca bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bu akşam saatlerinde mahalli güçlü olması umut ediliyor.
TRABZON 11°C, 13°C
Oldukca bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bugün (Cumartesi) sabah saatlerinde mahalli güçlü olması umut ediliyor.
DOĞU ANADOLUParçalı ve fazlaca bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, çoğu zaman sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak, kuzeyinin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi beklenen yağışların, (Malatya, Iğdır, Ağrı ve Van hariç) bölge genelinde mahalli güçlü olması umut ediliyor. Rüzgârın, bölgenin doğusunda güneyli yönlerden güçlü (40-60 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.
ERZURUM 4°C, 12°C
Parçalı ve fazlaca bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bugün (Cumartesi) öğle saatlerinde mahalli güçlü olması umut ediliyor.
IĞDIR 9°C, 24°C
Parçalı ve fazlaca bulutlu, bugün (Cumartesi) sabah saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
MALATYA 7°C, 17°C
Parçalı ve fazlaca bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
VAN 9°C, 19°C
Parçalı ve fazlaca bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
GÜNEYDOĞU ANADOLUParçalı ve fazlaca bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Diyarbakır, Mardin, Batman ve Siirt çevrelerinde mahalli güçlü olması umut ediliyor.
DİYARBAKIR 11°C, 20°C
Oldukca bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bugün (Cumartesi) sabah saatlerinde mahalli güçlü olması umut ediliyor.
GAZİANTEP 7°C, 18°C
Parçalı ve fazlaca bulutlu, bugün (Cumartesi) sabah saatlerinden itibaren sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı
SİİRT 14°C, 17°C
Oldukca bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bugün (Cumartesi) öğle saatlerinde mahalli güçlü olması umut ediliyor.
ŞANLIURFA 12°C, 21°C
Oldukca bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

Son Dakika Haberler