Aboubakar ve Omar Colley’den derbi yorumu
30.04.2023 22:36
Son Güncelleme: 30.04.2023 22:36Aboubakar, “Ilk olarak ekip arkadaşlarıma teşekkür etmek isterim. Bu hafta hakkaten fazlaca iyi çalıştık. Fazlaca iyi hazırlandık bu mücadeleye, fazlaca mühim bir yengi aldık. Mühim bir zafer kazandık. Ailemiz için, buradaki taraftarlar için, onlara fazlaca teşekkür ediyorum. Bizlere fazlaca büyük destek oldular bugün ve kalbimizle oynadık. Beşiktaş’ı seven Beşiktaş’ı tutan her insana armağan ediyorum bu galibiyeti. Yine söylemek isterim tanrı da yanımızda oldu bugün ve taraftarlarımıza verdikleri destek için fazlaca teşekkür ediyorum” diye konuştu.
“Galatasaray’ın şu an belirgin bir puan pozitif yanları var” diyen Kamerunlu futbolcu, “Fakat kimse nasıl sonuçlanacağını bilmesi imkansız. Bizim odak noktamız bu şekilde oynayıp kazanmaya devam etmek. Sonunda ne olur kimse bilmesi imkansız. Şu an biz fazlaca iyi gidiyoruz, devam edeceğiz ve bu şekilde bitireceğiz sezonu” ifadelerini kullandı.
“ÖNEMLİ OLAN BURADA ZAFER KAZANMAKTI”
Aboubakar, “İlk kez Galatasaray’a karşı bir golüm oldu” diyerek, “Esasen maçtan ilkin atmam gerekiyordu diye bir düşündüm ve attım. Mühim olan doğal ki burada zafer kazanmaktı. Görüyorsunuz bu şekilde yengi alınca, her şey fazlaca iyi oluyor. Taraftarlar mutlu oluyor, biz mutlu oluyoruz ve bu mutluluğu devam ettirmek istiyoruz, her insana ulaştırmak istiyoruz” açıklamasında bulunmuş oldu.
Aboubakar, gol vuruşunun fenomen Ronaldo’ya benzetilmesiyle ilgili ise “Gerçek Ronaldo başka bir düzey, o fazlaca değişik kuvvetli bir düzey. Ben gol attığım için ve takımıma destek olduğum için mutluyum. Bugün gol atacağımı ve kazanacağımızı biliyordum. Bildiğim için bu şekilde davrandım” dedi.Beşiktaş-Galatasaray derbisinin misafirleri vardı

Derbi galibiyeti aldıkları için mutlu bulunduğunu söyleyen Omar Colley, “Ilk olarak oynadığımız her maç fazlaca mühim. Fakat derbi oynuyorsanız, bu derbinin de galibiyeti fazlaca daha mutluluk verici oluyor. Biz bu süreçte en iyi oynayan ekip olduğumuzu göstermek istiyoruz her insana. Bu maç özelinde de bugün bırakmadık, pes etmedik, devamlı devam ettik. Bir oyun planımız vardı. Bir oyun anlayışımız vardı. Ondan kopmadık ve mükemmel bir yengi aldık. Bu şekilde de devam edeceğiz” diye konuştu.
“AĞRILAR BENİM İÇİN ÖNEMLİ DEĞİLDİ”
Ağrıları olmasına karşın oynamak istediğini dile getiren Colley, “Dediğiniz şeklinde aslına bakarsak oynamak zorunda hissettim kendimi. Zira buraya geldiğimden beri oynadığım maçlarda iyi performans verdiğimi düşünüyorum. Takımın iyi bir parçası olduğumu düşünüyorum. Öteki arkadaşlarımın da olduğu şeklinde. Takımımdan uzak kalmak istemedim. Bu maçta oynamak istedim. Zira böylesine mühim bir maçta takımımın yanında olmak istedim. Geldiğimden beri takıma her şeyimi verdim. Savaşçı bir ruha sahibim. Mental olarak oynamamak şeklinde bir şey asla düşünmedim. Mental olarak da kendimi hazırladım. Evet darbe aldım idmanlarda. Ağrılarım da vardı. Tam olarak yüzde 100’ümde olmadığımı söyleyebilirim fakat bu oynamama engel değildi. Ben de Beşiktaş adına oynamak için bugün sahadaydım. Ağrılar benim için mühim değildi” şeklinde konuştu.
“SEZONUN EN İYİ STOPERLERİ OLACAĞIZ”
Romain Saiss hakkında konuşan 30 yaşındaki müdafa oyuncusu, “Romain fazlaca tecrübeli bir oyuncu. Büyük bir tecrübesi var. Sahada ne yapması icap ettiğini biliyor. Benim de tecrübem var. Ben de onun şeklinde bir oyuncuyum. İkimiz birbirimizi fazlaca iyi tamamlıyoruz. Ekip ruhunu yaratıyoruz. Bu şekilde ekip ruhunu gösterdiğiniz süre, müdafa anlayışında da bu şekilde bir partneriniz olduğunda size kimse bir şey yapamıyor. İşte bu şekilde maçları kazanıyorsunuz. Ekibi ev olarak düşünürsek bu evin temeli sağlam olmalı. Kaleci ve defans oyuncuları olarak bizim temelimiz sağlam diye düşünüyorum. İyi bir anlayış var aramızda. Fazlaca iyi bir uyum var. Ümit ederim bu şekilde devam edecek. Sezonun en iyi stoperleri olacağız” dedi.

Son Dakika Haberler