Bill Gates: Suni zeka Google ve Amazon şeklinde şirketleri bitirebilir
24.05.2023 07:13
Son Güncelleme: 24.05.2023 07:13Gates, insanoğlu için bazı görevleri yerine getirebilecek kişisel dijital asistanı geliştirecek firmanın yüksek ihtimalle suni zeka yarışını kazanacağını savundu.
Milyarder işinsanı, bu hızla gelişen teknolojinin kullananların davranışını kökten değiştirebileceğini beyan etti:
“Kişisel asistanı kim kazanırsa kazansın bu büyük bir şey olacak. Şu sebeple tekrar asla arama motoruna gitmeyeceksiniz… Tekrar asla Amazon’a gitmeyeceksiniz.”
Gates suni zekalı asistanın kullananların gereksinimleriyle alışkanlıklarını anlayabileceğini ve okumaya süre kalmayan şeyleri öğrenmesini sağlayacağını savundu.
Teknoloji milyarderi, suni zeka yarışında dev şirketlerin kazanabileceği şeklinde girişim şirketlerinin de galip gelebileceğini altını çizdi.
Dijital asistanın her insanın kullanımına açılmasının birazcık süre alacağını kaydeden Gates, bu esnada şirketlerin ChatGPT benzeri yazılımları kendi ürünlerine adapte etmeyi sürdüreceğini belirtti.
Dünyanın en zenginlerinden kabul edilen Gates, iyi metinler çıkaran suni zeka teknolojisinin beyaz yakalı çalışanları etkileyebileceğini savundu.
Gates, ileride insan çalışanlardan daha ucuza gelecek insansı robotların mavi yakalı çalışanları etkileyeceğine inandığını da sözlerine ekledi.

Son Dakika Haberler