Birinci parti çıkacağız ve ben başbakan olacağım
26.04.2023 17:07
Son Güncelleme: 26.04.2023 17:07 Haber Deposu: DHAİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin milletvekili aday tanıtımı için Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile Kayseri’ye geldi. Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen mitingde halka seslenen Akşener, “İYİ Parti olarak fazlaca mühim bir iddia koyduk. O da şu: Birinci parti çıkacağız ve ben başbakan olacağım. Buna da hakkaten kalpten inanıyorum. İYİ Parti, basit bir parti değildir. İYİ Parti müessese aşamasından bugüne dek her türlü iftiraya, her türlü tehdide, her türlü kötülüğe, yanlışa maruz kalıp bir şahıs bile bugüne dek İYİ Parti’ye karşı meydana getirilen bu yanlışlıklar karşısında korkup kaçmamıştır. Bizim partimiz, o nedenle cesurlar hareketidir. Bu sebeple her bir arkadaşımız hanımıyla, erkeğiyle cesurdur. Genciyle cesurdur. Bizim partimiz kurulduğu andan itibaren Türkiye’nin sigortasıdır. Hayal edin. İYİ Parti olmasaydı 2018 seçimlerinde, o seçimlerden sonrasında mecliste temsil edilen bir siyasal parti olarak olmasaydık meclis çoğunluğu hala AK Parti’nin elinde olurdu. O tek adam sistemiyle bugün birazcık evvel Sayın Mansur Yavaş’ın size hitabını dinledim. O hitabın edilebileceği bir alan olmazdı. İstanbul, Ankara Belediyeleri bizde olmazdı. Siz sebep oldunuz, siz yaptınız, milletimiz için siz dik durdunuz” diye konuştu.
‘SAYIN CUMHURBAŞKANI RECEP BEY ÇIKIYOR, BİZLERİ GÖMMEKTEN BAHSEDİYOR’
2002’den bu yana Türkiye’yi yöneten bir iktidar bulunduğunu söyleyen Akşener, “Bu iktidara normal olarak hayırlı yapmış olduğu her şey için teşekkür ederiz. Türkiye’nin herhangi bir derdine umar gören her insanın kalbimizde yeri vardır. Tanrı razı olsun. Fakat güç insanı bozuyor. Mutlak güç, iki kere bozuyor. Böyle bir durum olabilir mi dostlar? Seçime gidiyoruz seçime. Bayram benzer biçimde olması lazım. Bu meydanlarda her siyasal parti gelip seçmenine konuşmalı. O konuşmaların tamamı projeler üstünden, hizmet üstünden rekabet edilir bir halde olmalıdır. Buna karşılık Sayın Cumhurbaşkanı Recep Bey çıkıyor, bizleri gömmekten bahsediyor. Yahu biz düşman mıyız? Biz bu ülkenin vatandaşlarıyız. Dost sen kimi gömüyorsun? Sen bu ülkenin her bir hanımının, gencinin, emeklisinin hem iaşesinden, hem güvenliğinden, hem namusunun korunmasından sorumlusun. Sen kendine gel ya, kendine gel. Bu iyi mi bir dildir?” ifadelerini kullandı.

‘MERAL AKŞENER PKK’LI DİYORLAR’
31 Mart’a giderken bir taraftan kendilerinin PKK’lılıkla suçlandığını ifade eden Akşener, “Bir taraftan Abdullah Öcalan’ın bebek katilinin kardeşini televizyonda konuşturdular. Kayseri’de kayıtlı, 55 bin işi olmayan var. Onun için bu meydanlara gelip PKK konuşuyorlar. Onun için gelip bu meydanlarda bizleri haksız yere, iftiraya maruz bırakıyorlar. Bu sebeple senin bu şikayetini duymak istemiyorlar. Bu sebeple sen nefes alamıyorsun. Bu sebeple sen işsizsin. Bu sebeple sınava girmişsin, almışsın yüksek puanı. Sen belirleme olamamışsın fakat 52 puanlık insan, gitmiş belirleme olmuş. 3 yıl süresince ben esnaf esnaf gezdim. Kayseri’ye tam 3 kere geldik. Siyasetin özelliği şudur. Seçmen velinimettir. Seçmenin derdini dinlersin. Çözüm üretirsin. Onu sunarsın. Seçim vardığında seçmen seni tartar, oy verir. Topuk merhaba verirsin. Bir dahaki sefere gönlünü, kalbini kazanayım dersin. Türkiye’de bu fazlaca uzun süreden beri bu yapılmıyor” dedi.
‘İYİ PARTİ BİRİNCİ ÇIKACAK’
Sinan Ateş’in katilinin görmezden gelindiğini söyleyen Akşener, şu şekilde konuştu:
“31 Mart’a giderken Mansur Yavaş’ın PKK’lılara, DHKP-C’lilere saat okutacağını söylediler. Yapmış oldu mı? Hayır. Fakat ne oldu? Sinan Ateş katledildi fakat katilleri görmezden gelindi. Doğru mu? Şimdi, buradan onun için çırpınıyorlar, onun için çemkiriyorlar, onun için kara çalma atıyorlar. Buradan sesleniyorum. Kereste benzer biçimde adamlarsınız. Gencecik bir akademisyen, katledildi. Katilini görmezden geldiniz. Onu katletmeye yönlendirenleri görmezden geldiniz. Azmettirenleri görmezden geldiniz. Şimdi söylüyorum. 14 Mayıs akşamı, helal oylarınızla İYİ Parti birinci çıkacak. Sayın Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı olacak ve 15 Mayıs’tan itibaren yemin olsun ki Sinan Ateş’in katillerinden hesap sorulacak. Bu tarz şeyleri örtmek için car car konuşuyorlar. Yemeyiz artık. Bizi bölmek isteyenlere hayır diyoruz. Ayrıca cebellezi yapanlara da hayır diyoruz.”
‘KAYSERİ, SURİYELİ SIĞINMACILARIN EN FAZLA OLDUĞU 11’İNCİ ŞEHİR’
Akşener, Türkiye’nin büyük bir ülke bulunduğunu söyleyerek, “Türkiye, imkanları ve gücü olan bir ülkedir. Gençlerinin kapasitesi yüksek bir ülkedir. Kayseri şu anda  Suriyeli sığınmacıların en fazla olduğu 11’inci kent. 2 yıl içinde derhal gönderilecekler. Bundan güvenilir olun. Seçmen, velinimet olmalıdır. Seçmen, milletimizin kıymetli mensupları olmalı ve siyasetçiyi tartmalıdır. Fakat oculuk, buculuk üstünden gelip size seçim propagandası yapanların tamamına sağlam bir Osmanlı tokadı ile emekliye gönderin. Sayın Kılıçdaroğlu, ‘Meral Hanım, Abdullah Öcalan’ı çıkarsak’ diyormuş. Yahu 29 senedir beni tanıyorsunuz. Ben böyle bir durum yapabilir miyim? Ey Recep Bey senin sol elinde PKK, sağ elinde Hizbullah var. Kayseri en yüksek şehit evladına  haiz şehrimizdir. Kayserili şehitlerimizin kanı olan PKK sol elinde, Gaffar Okan’ın katilleri olan Hizbullah ise sağ elinde” ifadelerini kullandı.

Son Dakika Haberler