Bol miktarda tüketiyorduk fakat hücreleri alt üst ediyor
01.05.2023 23:40
Son Güncelleme: 01.05.2023 23:40Aynı minerallere ve vitaminlere haiz bu besinler, birlikte tüketildiğinde zehirlenmeye neden olur. Şundan dolayı vücuda olduğundan daha çok yükleme yaparlar.
İŞTE BERABER TÜKETİLMEMESİ GEREKEN BESİNLER SÜT KIRMIZI ET
Protein ve kalsiyum deposu bu iki gıda aynı anda tüketildiğinde bağışıklığın çökmesine niçin olur. Fazla protein yüklemesine yol açan süt ve kırmızı et, ciddi komplikasyonlara neden olur.
PİRİNÇ VE TURŞU
İki besinin muhteviyatında de salik asit oldukça fazladır. Uzmanlar salik asit yüklemesi hücrelerin süratli süratli yenilenmesine niçin bulunduğunun altını çizdi. Kulağa yararlı şeklinde gelse de aslına bakarsak pirinç ve turşu şeklinde besinler aynı anda tüketilmesi hücre yapısında bozulmalara neden olur.
SOĞAN SARIMSAK
İkisi de antibiyotik bakımından varlıklı besindir. Uzmanlar yalnız bu iki besinin değil bununla birlikte antibiyotik içeren ilaçlarında tüketilmemesi icap ettiğinin altını çiziyor.
REÇEL BA
L Kahvaltı sofralarının olmazsa olmaz iki lezzeti olan reçel ve bal vücutta kan yüklemesine niçin olur. Bu da kandaki insülin seviyesini artırır.
YOĞURT VE TURP
Yoğurt ve turp aynı anda tüketildiğinde inanılmaz aşama gaz sancılarına niçin olur. Vücut uzun süre biriken gazı atamaz.

Son Dakika Haberler