Can kurtarmaya gitti, şiddete uğradı


20.05.2023 00:15
Son Güncelleme: 20.05.2023 00:15Can kurtarmaya gitti, dehşeti yaşadı. Hatta azca daha canından oluyordu. Yaşadıklarını hastane yatağında göz yaşları ile söyledi. “Yaşam kurtarmak için oradayım, insanlara yardım için oradayım fakat insanların yapmış olduğu insanlık dışı bir şey. Şu an yatağa bağlı olmak gereksinimlerini giderememek oldukca zor bir şey. Ben de kısa sürede annemi kaybettim fakat hiç kimseye saldırmadım. Geçtim köşede acımı yaşadım.”

Vaka, Ankara’nın Keçiören ilçesinde meydana geldi. 112 Acil Sıhhat Merkezi’nde görevli Acil Tıp Teknisyeni Rabia Kılıç, ekibiyle kalp krizi geçirdiği suç duyurusu meydana getirilen hastanın evine gitti. Sadece “geç kalmış olduğu iddiasıyla” yardımına koştuğu hastanın yakını üzerine yürüyünce 30 basamaklı merdivenden düştü.
Hasta yakını tarafınca o haldeyken darp edilen 30 yaşındaki Rabia Kılıç, ekip arkadaşları tarafınca hastaneye kaldırıldı. İlk kere saldırıya uğradığını söyleyen Kılıç, “Sıhhat çalışanlarına yönelik sertlik önlenmeli” vurgusu yapmış oldu. “Bana bu şekilde saldırması insanlık dışı. Bunun önüne geçilsin. Karşımdaki 60 yaşındaki amcaydı. O, kızı yaşındakine bunu iyi mi yapıyor, şoktayım anlamıyorum. Biliyorum ben ilk değilim fakat ne olur son olayım.”

Rabia Kılıç’ın ağabeyi Hidayet Kılıç ise hakkaniyet vurgusu yapmış oldu, “yapanlar cezasız kalmasın” dedi. “Bunu meydana getiren kişinin cezasız kalmasını istemiyorum. Adaletten yanayız sonuna kadar peşine düşeceğiz. Kardeşim de davacı, ekip arkadaşları da davacı.”Hasta ve yakınları, ‘serum’ sebebiyle 2 sıhhat memurunu darbetti!

Son Dakika Haberler