Christoph Daum: Kanserle mücadelem futbol maçı şeklinde – Son dakika Futbol haberleri

Christoph Daum, yapmış olduğu açıklamada, oğlunun mezuniyet töreni için gittiği ABD’de fazlaca iyi bir tedavi süreci geçirdiğini ve Almanya’da tedavisini sürdürdüğünü açıkladı.

Köln Üniversite Kliniği’nde ikinci kez kemoterapi görmeye başladığını belirten 69 yaşındaki Alman teknik adam, “Son iki hafta kolay geçmedi. ABD’de benimle fazlaca iyi ilgilendiler. Hastanede eksiksiz bir bakım sundular. Nefes darlığı problemi vardı. Sonrasında Almanya’ya dönüş yolunda problem yaşadım. Dönüş sıkıntılı oldu. Tayyare bulamadık. Birazcık zor da olsa Köln’e ulaşmayı başardım.” dedi.

Akciğer kanseri tedavisinde kemoterapi aldığını özetleyen Daum, “Şu an kendimi daha sıhhatli hissediyorum. Kemoterapinin yanında neredeyse bir avuç dolusu da ilaç alıyorum. Haftaya check-up yaptırıp, neticeleri doktorumla çözümleme edeceğiz.” diye konuştu.

Sıhhat durumuyla ilgili kendisini Türkiye’den ve dünyadan fazlaca kişinin ardağını fakat hepsine yanıt veremediğini belirten tecrübeli teknik adam, şöyleki devam etti:

“Kansere karşı mücadelemi futbol maçı şeklinde görüyorum. Teknik direktörken haftada iki maç yaptığımız oluyordu. Futboldaki savaşım hırsı, azim kanserle mücadelemde en büyük motivasyon kaynağım oldu. Şu an sıkıntılı bir maç var ve onu kazanacağıma inanıyorum. Futbolda da bu hastalıkta da pes etmek yok.”

Daum, Türkiye’de kendisini seven ve “geçmiş olsun” mesajlarını ileten futbolseverlere selamlarını ilettiğini de sözlerine ekledi.Spor Haberleri