Cumhurbaşkanı Erdoğan Rami Kütüphanesi’nde gençlerle buluştu


20.05.2023 21:15
Son Güncelleme: 20.05.2023 21:38Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları;
Mutlu yarınlarımızı sizlerle omuz omuza inşa edeceğiz. Sizlerden hayallerinize sıkı sıkıya sarılmanızı rica ediyorum. Kimsenin sizinle hedefleriniz arasına girmesine müsaade etmeyin. Çeşitli mecralardan kasıtlı olarak yayılan umutsuzluk dalgalarına izin vermeyin. Bilhassa geçmişinde ülkeye ve millete hiçbir hayrı dokunmamış kişilerin sizleri kendi dipsiz karanlıklarına çekme çabalarına karşı uyanık olun.
Biz siyasal hayatımızın tamamında gençlerimize inandık. Siz değerli üyelerimizin yolunu açmanın gayreti içinde olduk. Seçilme yaşı 30’du ilkin 25’e hemen sonra 18’e biz indirdik. Niye bunlar yapmadı? Bu sebeple bunlar gençlerine güvenmiyordu. ‘Parlamentoyu çoluk çocuğa mı bırakacaksınız’ dediler.
Seçimlerin sonuçlarına nazaran 28. Dönemde Meclis’e giren en genç 58 milletvekilinin 4’ünün partimizden olması bunun ispatıdır. Meclis’te 30 yaş altı en oldukca milletvekili bulunan, grup yaş averajı en düşük olan parti de gene biziz. CHP, gençleri seçilemeyecek yer ve sıralarda aday gösterdi.
İlk kere oy kullanan 5 milyonu aşkın genci yok sayan zat, gitti toplam oyları yüzde 1’i bulmayan partilere 40’a yakın vekil armağan etti.
Bu zelzele bölgesindeki insanlara bu denli hakaretler edilir mi? Sen kalkıp bunlara gönderdiğin 3-5 kuruşun propagandasını halletmeye kalkıyorsun, otellerden onları kovuyorsunuz.
Nasip olursa, bu hafta sonu esasen 4 vilayetimize, arkasından Salı günü gene 2 vilayetimize daha gitmek suretiyle 6 zelzele şehrimizi Devlet Bey ile beraber ziyaret edeceğiz. Sıkıntıları hep beraber giderelim istiyoruz. Oralarda yaşayan insanoğlu bizim kardeşlerimiz. Onlar bizim canımız ciğerimiz biz buralarda yok bizlere azca oy çıktı. Yok şu şekilde oldu bu şekilde oldu diyemeyiz.

Son Dakika Haberler