Cüzdan Duası Türkçe, Arapça Okunuşu Ve Anlamı: Bereketi Çoğaltmak Ve Hayırlı Kazanç Elde Etmek İçin Okunacak Dualar…
22.05.2023 15:10
Son Güncelleme: 22.05.2023 15:13Cüzdan Duası Türkçe, Arapça Okunuşu ve Anlamı
Bilhassa de cuma günleri okunması tavsiye edilen cüzdan duası başkasına muhtaç olmamak ve bolluk bolluk için okunması mümkün. Her duanın hem Arapçasını hem de Türkçesini okumak daha yararlı, daha faziletli olması adına önemlidir. Bir Müslüman kendi ilmini bu sayede artırabilir ve dualar hakkında da informasyon sahibi olabilir.
Cüzdan duasını okuyan kişilerin rızıkları artar ve nimetleri de çoğalır. Yalnız cüzdan duasını okuyan kişiler haklarını alırlar ve hakları olmayan mallar da kendilerine nasip olmak. Haram mal ya da haram para yememek için de cüzdan duasının okunması önemlidir. Cüzdan duası iki tanedir ve şu şekildedir:
‘Doğrusu biz sizi yeryüzüne yerleştirdik ve orada size geçimlikler verdik. Ne kadar da azca şükredenlerdensiniz.’ (Araf suresi 10. ayet)
‘Bu bitmez tükenmez olan rızkımızıdır.’ (Sad suresi 54. ayet)
Cüzdan duası Arapçası şu şekildedir:
Sad suresi 54. ayet: İnne heza la rızkuna ma lehu min nafad.
Araf suresi 10. ayet: Velekad mekkennakum fil ardı vecealna le kum fıha mayiş kalilen me teşkurun.
Bereketi Çoğaltmak ve Hayırlı Kazanç Elde Etmek İçin Okunacak Dualar…
A’raf suresi 10. ayet: ‘Vela gad mekken nakum fil ardı ve cealna lekun fiha mayiş galilen ma teşkurun.’ (And olsun ki sizi yer yüzüne yerleştirdik ve orada size geçim kaynaklarını da verdik, yarattık. Siz ne kadar azca şükrediyorsunuz.)
Sad suresi 54. ayet: ‘İnne he za rızkunz mız lehu min nefad.’ (Kuşku yoktur ki bu hakikaten bizim tükenmez olan rızkımızdır.)
Cüzdan Duası Ne Süre Okunması mümkün?
Cüzdan duası mümin kullar tarafınca ne olduğu ve ne süre okunacağı dört gözle beklenen dualar arasındadır. Cüzdan duasının daima okunması mümkündür fakat bazı zamanlarda okunması daha etkili olur. Cüzdan duasının ramazan ayının son cuma gününde okunması gerekir. Duanın Arapça bir halde okunması da etkili olması adına oldukça önemlidir ve Arapça okunması önerilir.
Ne anlatmak istediğini daha iyi idrak etmek isteyen kişiler cüzdan duasının Türkçesini de öğrenebilirler. Bu şekilde cüzdan duasının hem Arapçasını hem de Türkçesini öğrenmiş olmuş olursunuz. Bu sayede cüzdan duası okunduğunda daha etkili olur ve daha etkili bir halde yakarma etmiş olmuş olursunuz. Cüzdan duası ramazan ayındaki son cuma günü okunduğu süre fazileti daha yüksek olur.
Cüzdan Duasının Faziletleri Nedir?
Cüzdan duası bilhassa de ramazan ayında araştırılan bir duadır ve ne süre okunması gerektiği öğrenildikten sonrasında faziletleri de merak edilir. Cüzdan duası bilhassa çalışan kişilerin daha verimli kazancı olması için okunması mümkün ve kazancın daha rızıklı olmasına vesile olur.
Kazancın artması için okunması ihtiyaç duyulan cüzdan duası bereketi olmayan malların ve kazançların eksilmesini sağlar. Cüzdan duasını okuyan kişiler hak ettikleri parayı kazanırlar ve hakları olmayan mallardan ve paralardan da uzak olur.
Bu duayı okuyan kişilere mallarının ve paralarının bereketini yaşamak nasip olur. Cüzdan duasının ramazan ayının son cumasında okunması daha faydalıdır ve bu zamanda okunması faziletlidir.Imtihan duası Türkçe, Arapça okunuşu: Sınava girmeden ve girerken okunacak dualar neler?


Son Dakika Haberler