Deniz Baykal kimdir, öldü mü? Deniz Baykal kaç yaşlarında, niçin öldü, hastalığı neydi?

11.02.2023 08:55 Son Güncelleme: 11.02.2023 09:00 CHP’nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal’dan son dakika haberi geldi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın yaşamını kaybettiğini duyurdu. CNN TÜRK muhabiri Duygu Ayaz Bayram, “Otuz dakika ilkin, Baykal’ın ailesi tarafınca Engin Altay’ın aranıp bu bilginin aktarıldığı söylendi. Son günlerde gribal enfeksiyon geçirdiğini söylemek mümkün. Ankara’da evinde uyurken yaşamını kaybettiğini öğrendik.” ifadelerini kullandı. Gösterilen taziye mesajları şu şekilde: Kemal Kılıçdaroğlu: “Genel Başkanımız, Türkiye ve Cumhuriyet Halk Partimizin sevdalısı, Antalya milletvekilimiz, kıymetli büyüğümüz Sayın Deniz Baykal’ın vefatını büyük bir üzüntü ile öğrendim. Bizlere mücadelelerle dolu bir yaşam öyküsünü miras bıraktı. Milletimizin başı sağ olsun” Ekrem İmamoğlu: “Cumhuriyet Halk Partisi Eski Genel Başkanımız Deniz Baykal’ı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Tanrı’tan rahmet, yakınlarına ve tüm CHP ailemize başsağlığı arzuluyorum.”

Genel Başkanımız, Türkiye ve Cumhuriyet Halk Partimizin sevdalısı, Antalya milletvekilimiz, kıymetli büyüğümüz Sayın Deniz Baykal’ın vefatını büyük bir üzüntü ile öğrendim. Bizlere mücadelelerle dolu bir yaşam öyküsünü miras bıraktı. Milletimizin başı sağ olsun.
— Kemal Kılıçdaroğlu (@kilicdarogluk) February 11, 2023
DENİZ BAYKAL KİMDİR?
Deniz Baykal, 20 Temmuz 1938 tarihinde Antalya’da hayata merhaba dedi. 1952 senesinde Antalya Mustafa Kemal Atatürk Ortaokulu’ndan, 1955 senesinde Antalya Lisesi’nden mezun olan Baykal, 1959 senesinde Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde 1960 senesinde yüksek lisansını yaparken asistan olarak çalışmaya başlamış olan Baykal, 1963’te doktora çalışmalarını tamamladıktan sonrasında iki yıl Rockefeller Foundation bursu ile ABD’de kaldı ve Columbia Üniversitesi ile Berkeley Üniversitesi’nde çalışmalarını sürdürdü. 1963’te Olcay Baykal’la yapmış olduğu evlilikten biri kız (Aslı Baykal), biri adam (Ataç Baykal) iki çocuk ve üç torun sahibidir.
DENİZ BAYKAL HASTALIĞI NEYDİ?
Gelen bilgilere gore 20 Temmuz 1938 84 yıl yaşlarında olan Deniz Baykal bugün yaşamını yitirdi.  Deniz Baykal’ın hastalığının pıhtı atması olduğu açıklanmıştı. CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal’a beyninde oluşan basınçtan dolayı geçtiğimiz yıllarda üçüncü kez operasyon yapılmıştı.
Aslı Baykal kimdir, kaç yaşlarında? Deniz Baykal’ın kızıyla ilgili bilgiler!
Son dakika! Deniz Baykal yaşamını yitirdi

Son Dakika Haberler