Depremzede bulunduğunu söyleyen 5 yaşındaki Türk çocuk, Hollanda’da tek başına bulunmuş oldu
24.05.2023 12:02
Son Güncelleme: 24.05.2023 12:02 Haber Deposu: hurriyet.com.trHollanda polisi Maastricht şehir merkezinde 5 yaşlarında bir Türk çocuğunun yapayalnız halde bulunduğunu duyurdu.
ŞEHİR MERKEZİNDE TEK BAŞINDA BULUNDU
Maastricht Polisi resmi Instagram sayfasından ‘Büyük şehirde tek başına’ başlıklı duyurusunda adı açıklanmayan 5 yaşındaki çocuğun tek başına bulunduğunu ve çocuğun tek kelime Flemenkçe bilmediğini belirtti.

POLİSLER ŞEKERLEME YEMEYE GÖTÜRDÜ
Türkçe bilen bir polis tarafınca ilkin rahatlaması için şekerlemeciye götürülen minik çocuk ilkin karnını doyurdu, sonrasında dondurma yedi sonrasında da elinde bir poşet şekerleme ile polis karakoluna götürüldü.
DEPREMZEDE OLDUĞUNU SÖYLEDİ
Karakolda polislere DEPREMZEDE bulunduğunu söyleyen minik çocuk, anne ve babasının 6 Şubat depremlerinde yaralandığını ve şu anda Türkiye’de olduklarını söylemiş oldu.

HOLLANDA’YA NASIL GİTTİĞİ BİLİNMİYOR
5 yaşındaki çocuğun Hollanda’ya iyi mi gittiği hemen hemen bilinmiyor. Hollanda makamlarının mevzuya ilişkin incelemesi sürerken minik çocuğun ülkenin başka bir yerinde yer edinen sığınmacı kabul merkezine nakledildiği öğrenildi.
Hollanda Polisinin mevzuya ilişkin Instagram paylaşımda şu ifadeler yer aldı;
“Meslektaşlarımız bu öğleden sonrasında minik bir evladı kent merkezinde tek başına buldu. Türkiye’den Hollanda’ya gelen minik çocuk anne ve babasının depremde yaralandığını söylemiş oldu.
Sıcak bir Yiyecek, bir dondurma ve kendi dilini konuşan bir polisle yapmış olduğu söyleşi sonrası yüzünde gülümsemesi yüzünde tekrardan belirdi. Polise teşekkür etmek için elini kaldırdı ve bir beşlik çaktı.
Şimdi elindeki şeker torbası ile bakımevine gönderildi. İhtiyacı olanlara yardım edin,tıpkı bu durumda bir toba dolusu şekerlemenin yapmış olduğu benzer biçimde.”
 

Son Dakika Haberler