DSİ kura çekimi zamanı 2023… DSİ kura çekimi ne vakit, hangi tarihte?
23.05.2023 08:03
Son Güncelleme: 23.05.2023 08:03DSİ işçi alımı kura çekimi ne vakit yapılacak sorusu kura tarihinin belli olmasının arkasından merak mevzusu oldu. Müracaat işlemlerini online olarak gerçekleştiren adaylar gözlerini DSİ işçi alımı kura çekimi zamanı için gelecek açıklamalara çevirdi. 12 Mayıs’ta süregelen Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 819 devamlı işçi alımı müracaat süreci 16 Mayıs’ta bitti. Sınavlara katılacak adaylara ilişkin asil ve yedek isim sıralaması noter huzurunda çekilecek kura sonucuna nazaran netleşecek.
DSİ İŞÇİ ALIMI KURA ÇEKİMİ 2023 NE ZAMAN?
Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) taşra teşkilatında istihdam edilmek suretiyle 819 devamlı işçi alımı kura çekimi 1 Haziran 2023 tarihinde yapılacak.
Yazılı, sözlü ve uygulamalı sınava, iş ilanında belirtilecek kadro sayısının 4 (dört) katı kadar asil ve aynı sayıda yedek aday çağrılacaktır. Bu adaylar 01/06/2023 tarihinde noter huzurunda çekilecek kura sonucuna nazaran belirlenecektir. Kura yeri ve saati ile ilgili bilgiler alımı meydana getirecek olan Bölge Müdürlüğünün web sitesinden duyurulacaktır. Bununla ilgili olarak adayların adreslerine yazılı bildirim(tebligat) yapılmayacaktır.
DSİ SINAVI İLE İLGİLİ BİLGİLER
-İşçi alımında yapılacak imtihan; yazılı-sözlü-uygulama şekilleri kullanılarak, meslekî informasyon ve becerilere ilişkin konulardan yapılacak.
-Yapılacak sınavlar 100 puan üstünden değerlendirilecek olup başarı puanı altmış (60) olarak belirlendi. Altmış (60) puanın altındakiler dikkate alınmayacaktır.
İşe alınacak işçiler dört aylık tecrübe etme süresine doğal olarak tutulacak.
-Tecrübe etme süresi içinde başarısız olanların iş akdi feshedilecek.
-Tecrübe etme süresi içinde sözleşmesi feshedilenlerin yerine yedek listenin ilk sırasındaki adaydan başlanarak aranan şartlara haiz olanların ataması yapılacak.
-Kuruma ataması meydana getirilen personel 3 yıl süreyle nakil talebinde bulunmayacak.

Son Dakika Haberler