El Salvador’da futbol faciası! 12 ölü – Son dakika Futbol haberleri

El Salvador Futbol Ligi play-off çeyrek finalinde Alianza ile FAS içinde oynanan maçta büyük bir facia yaşandı. Özgürlük’te yer edinen habere nazaran 1-0 FAS’ın kazanılmış olduğu çeyrek finalin rövanşında Alianza’nın ev sahipliğinde Cuscatlan Stadyumu’nda oynanan maçta tribünlerde yoğun bir kalabalıklık yaşandı.

Stadyuma gereğinden fazla izleyici alındığı ve güvenlik sebebiyle kapıların açılmamasının arkasından yaşanmış olan izdihamda ilk belirlemelere nazaran 12 şahıs yaşamını yitirdi. Aralarında çocuk ve bayanların da bulunmuş olduğu yüzlerce şahıs de yaralandı. Yaralılara ilk müdahale saha içinde yapılmış oldu, hemen sonra çevre hastanelere götürüldü. İçişleri Bakanlığı’ndan meydana getirilen açıklamada ölü sayısının artabileceği ifade edildi.

Yaşanmış olan facianın arkasından geniş kapsamlı bir soruşturma başlatıldı. İlk belirlemelere nazaran tribünde yaşanmış olan izdihama oldukça sayıda taraftarın düzmece biletle tribüne girmesi ve biletleri olmasına karşın maça giremeyen taraftarların stadyum turnikelerini aşarak kendilerini içeri atmalarının sebep olduğu açıklandı.

MAÇ YARIDA KALDI

Çıkan olayların arkasından 0-0 devam eden Alianza-FAS maçı yarıda kaldı. Ligde bugün oynanması planlanan öteki maçlar da ertelendi.

NAYIB BUKELE: HERKES SORUŞTURULACAK

El Salvador Cumhurbaşkanı Nayib Bukele de mevzuyla ilgili bir izahat yaparak yetkililere geniş bir soruşturma emri verdiğini söylemiş oldu. Bu faciadan görevli olan kimsenin yakasını kurtaramayacağını söyleyen Bukele; “Ülkemiz adına zor bigün. Takımlar, menajerler, stadyum, biletler, bilet ofisi, lig, federasyon… Hepimiz gerektiği şekilde araştırılacak ve sorumlular hesap verecek.” dedi.Spor Haberleri