Et ve Süt Kurumu’ndan ucuz et talebi


29.04.2023 18:51
Son Güncelleme: 29.04.2023 18:51Et ve Süt Kurumu’nun marketlere olduğu şeklinde kasaplara da ucuz et satmasını istedi. Aksi takdirde piyasada çifte standart oluşturacağını belirtti.  Kasaplarımız da ucuz et satmak istiyor” ifadelerini kullandı.
CNN TÜRK yayınına katılan Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Et ve Süt Kurumuna bu mevzuda yazı yazdıklarını söyledi.
Palandöken, “Etin fiyatında hakkaten et balık kurumunun yapmış olduğu hizmet mühim. Fakat siz bu şekilde bir ayrımcılık yapmış olursanız kasap esnafı mahvolur. Yurttaş hem süratli ulaşır hem daha ucuz fiyata yer hem de kendi semtindeki kasaptan et almış olur. Dolayısıyla yol harcamasından kurtulur. Kuyruktan kurtulur. Hatta veresiye alır tanımış olduğu insanlardan.
Ucuz etin marketlere verilip kasaplara verilmemesini, hakkaniyetsiz bir iş olarak tanımladı. Palandöken, eşit işlem yapılmalı vurgusu yapmış oldu.
Bendevi Palandöken, “Et fiyatlarının regüle edilip vatandaşın daha ucuz yeme mantığı evet fakat siz esnafı niye ayırıyorsunuz? Esnafa ulaşmak oldukca daha kolay. Vatandaşın en yakınındaki insandan almayıp bu tür mağazalara yönlendirilmesi hakkaten hakkaniyetsizlik. Kasap müşterisini tanır.” sözlerini kullandı.Türkiye’nin ilk Uzay yolcular CNN Türk’te

Son Dakika Haberler