Fuat Oktay’dan muhalefete eleştiri: Bunlarınki mevsimlik milliyetçilik
21.05.2023 00:27
Son Güncelleme: 21.05.2023 00:27 Haber Deposu: İHACumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Sincan’da Çorumlularla bir araya geldi. Oktay, burada yapmış olduğu konuşmasında “Ankara’dan milletvekili seçimlerinde AK Parti’yi birinci parti yaptınız. Şimdi ikinci tura, 28 Mayıs’a yürüyoruz. İnşallah siz değerli ziyaretçilerimizin desteğiyle Recep Tayyip Erdoğan’ı üstün dereceli bir oyla bir kez daha Cumhurbaşkanı seçeceğiz. Biliyoruz ki Çorumlu direkt şaşmaz. İkinci turda da Cumhurbaşkanımıza haiz çıkarak, ‘Doğru insanla yola devam’ diyeceğiz” diye konuştu.
Muhalefeti eleştiren Oktay, “14 Mayıs seçim sürecinde olan biteni tüm açıklığıyla gördünüz. Bu Yedili Maşa’nın kimlerle ortaklık yaptığını, kimlerden yönerge aldığını, ne tür sapkınlıklarını savunduğunu gördünüz. Ne dediler; 15 Temmuz’da bu ülkenin tankını, askerini, silahını millete çevirenleri özgür bırakacaklarını söylediler mi? Söylediler! Devletin içinden temizlediğimiz bu FETÖ’cüleri tekrardan devlet kadrolarına alacaklarını söylediler mi? Söylediler. Türkiye’nin güneyinde kurulmak istenen terör koridoruna karşı bölgede vazife icra eden Türk askerini oradan çekeceklerini söylediler mi? Söylediler. Afrin’den çıkacağız dediler mi? Dediler. LGBT’ye destek olacaklarını söylediler mi? Söylediler. Diyarbakır’da 51 Kürt kardeşimizin ölümüne sebep olan Demirtaş’ı özgür bırakacaklarını söylediler mi? Söylediler. Benim Çorumlu hemşehrimin ağzıyla değil, terör örgütlerini bağlaşık diye yutturmaya, pazarlamaya çalışanların ağzıyla konuşuyorlar” şeklinde konuştu.
Parti programlarından bahseden Oktay, “Aile Koruma Kalkanı Programı’yla ev hanımlarının emekliliğine destek sağlayacağız. Kuracağımız Aile ve Gençlik Bankası üstünden yeni evlenen çiftlere iki yılı geri ödemesiz 48 ay vadeli 150 bin lira faizsiz evlilik kredisi vereceğiz. Aileyi ve evladı tehdit eden her türlü negatif eğilimlere karşı etkin bir halde savaşım etmeye devam edeceğiz. Yükseköğrenimdeki gençlerimize cep telefonu ve bilgisayar alırken vergi muafiyeti sağlayacağız. Gelir seviyesi asgari yaşam standardının altında hane bırakmayacağız. Bunun için, Gelir Tamamlayıcı Aile Destek Sistemi’ni hayata geçireceğiz. Bildiğiniz gibi asgari tutara ocak ayı başlangıcında yüzde 55 benzer biçimde üstün dereceli bir zam yaparak 8500 liraya yükseltmiştik. Kamu işçilerimize ise yüzde 45 zam yapılarak en düşük işçi maaşını 15 bin lira seviyesine artırmıştık. Bunların yanı sıra, en düşük kamu görevlisi maaşını Temmuz ayından geçerli olmak suretiyle 22 bin lira seviyesine yükselteceğimizi açıklamıştık” ifadelerini kullandı.
Çorumlular ile buluşmasında muhalefete yüklenen Oktay, “Birinci turda LGBT’ci, ikinci turda tutucu. Birinci turda FETÖ’cü, ikinci turda devletçi. Birinci turda mandacı, ikinci turda yurtsever. Birinci turda Kandil’ci, ikinci turda milliyetçi. Bunlarınki mevsimlik milliyetçilik. Bunlarınki gündelikçi politika. Güneş doğduğunda söylediklerini güneş battığında inkar ediyorlar” diye konuştu.

Son Dakika Haberler