Haluk Levent’in şikayeti üstüne Deniz Akkaya ifade verdi
26.05.2023 16:35
Son Güncelleme: 26.05.2023 16:35 Haber Deposu: DHAHaluk Levent’in şikayeti üstüne başlatılan soruşturma kapsamında Deniz Akkaya, bugün Çağlayan’daki İstanbul Hakkaniyet Sarayı’na geldi. Basın Suçları Soruşturma Bürosunda şüpheli olarak ifade veren Akkaya, suçlamaları kabul etmedi.

“SOSYAL MEDYADAKİ İDDİALARI DİLE GETİRDİM”
Akkaya, “6 Şubat’ta meydana gelen zelzele felaketinden sonrasında milyonlarca vatandaşımız depremzedelere destek olmak için çeşitli kurum ve kuruluşlara mühim milyarca liralık yardım yapmıştır. Yardım meydana getirilen kuruluşların başlangıcında da müştekinin kurucusu ve yönetim kurulu başkanı olduğu AHBAP Derneği bulunmaktadır. Yalnız bu derneğe milyarlarca lira bağış yapılmıştır. Yardımların toplanmasından sonrasında, bu derneğin toplanan yardımları ne şekilde kullandığı, kendisine meydana getirilen bağışlara haiz çıkıp çıkmadığı, bunlar amacına uygun şekilde kullanıp kullanmadığına ilişkin toplumsal medyada ve çeşitli haber kaynaklarında ortaya oldukça ciddi iddialar atılmıştır” dedi. Haluk Levent hakkında geçmişte dolandırıcılık ve sahtecilik iddialarından dolayı birçok davalar açıldığını söyleyen Akkaya, “Müşteki, depremzedelere yardım için toplanan parayla Kızılay’dan çadır satın almış ve cemiyet vicdanını da yaralamıştır. Genel olarak toplumsal medyadaki iddiaları dile getirdim. Benim buradaki gayem AHBAP derneğinin ve Haluk Levent’in toplanan milyarlarca lira seviyesindeki gereği benzer biçimde değerlendirmediği ve halkın parasına haiz çıkmadığı yönündeki iddialar mevzusunda halkı bilgilendirmekti” diye konuştu.
Hakkında “Hakaret”, “Tehdit”, “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik”, “Halkı yanıltıcı data yayma” ve “İftira” suçlarından şikayette bulunulduğunu belirten Akkaya, toplumsal medya hesaplarının kendisine ilişik bulunduğunu belirterek “Bu suçları işlemedim.Bu paylaşımların bir bölümünü fena niyetle keserek ve benim yaptığım paylaşımların anlamını bozarak idrak yaratmaya çalışmışlardır” dedi.

BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
İfadesinin arkasından adalet sarayı önündeki meydanda basın açıklaması icra eden Akkaya, mevzuyu siyasileştirenlere gönül koyduğunu belirterek “Bu mevzunun herhangi siyasal bir mevzuyla yakından uzaktan ilgisi olmadığını belirtmek isterim. Beni siyasal görüşümün karşısında olan da, yanında olan da bu mevzuyla ilgili oldukça enteresan haberler yapmış oldu. Bu mevzuyu hepimiz biliyor. Sanat dünyasında hepimiz bu mevzuyu konuşuyor. İş adamları bu mevzuyu konuşuyor, Kıbrıs kumarhanelerinde aslına bakarsanız dilden dile yayılmış. Asla pişman değilim. Fakat vatanımızda ‘Adam sendecilik, bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın’ konsepti içinde. Bunu benden başka kimse söylemezdi” dedi. Dolandırıcılığın siyasal kimliği olmadığını ifade eden Akkaya, mağdurlar içinde 125 bin dolarını kaptıran oldukça popüler bir oyuncu bulunduğunu ve kendisi bunu yazınca tahsilat yapıldığını iddia etti. Akkaya, “Fazlaca insan daha ağır şeyler söylemiş oldu. Fakat sorun yok, ben yurttaş olarak gereğini yaptım, bu adama para teslim etmeyin” dedi.
Akkaya’nın avukatı Merve Uçanok da, suçlamaların yasal unsurlarının oluşmadığına yönelik ifade verdiklerini ve müvekkiline bu mevzuyla ilgili mağduriyetler geldiğini ve bunlarla ilgili belgeler sunacaklarını belirtti.
 

Son Dakika Haberler