İltihaplara iyi geliyor, hazımsızlığı önlüyor

Hususi aroması ile malum sumak bitkisinin suyu da çokça yararlı olarak bilinmektedir. Alternatif tıp alanında da yararlanılan bu bitkinin meyvesi küre şekline benzemektedir. Kırmızı yada bordo renge haiz olduğu malum sumak, vücutta iltihaplar ve hazımsızlık başta olmak suretiyle pek oldukca değişik rahatsızlığa da iyi gelmektedir. İşte ekşiliği ile malum ve baharat olarak kullanılabilen sumağın ve sumak suyunun yararları…
SADECE 1 BARDAK SUMAK SUYUNUN FAYDALARI ŞAŞIRTIYOR!
Sumak suyundan pek oldukca hastalığın tedavisinde takviye olarak yararlanılabiliyor. Sumak suyunun en mühim yararları içinde ise şu şekilde tanım edilebilir: -Kolesterolü düzenler. -Cildi koruyucu özelliği bulunur. -Cilt sorunlarının tedavisinde kullanılabilir. -Mide problemlerinin önlenmesinde ve hazımsızlıkta etkilidir.-İltihaplara iyi gelir.-Ağız yaralarına iyi gelir.-Tertipli olarak sumak suyu içmek hazımsızlığı önler.-Cildin korunmasına ve kendini yenilemesine destek verir.-Kalbi destek sunar.-Karaciğeri korur. Sumak suyunun vücutta detoks tesiri yarattığı bilinmektedir. Günümüzde pek oldukca şahıs tarafınca tüketilen bu yararlı içecek, sindirim ve dolaşım sistemi ile ilgili rahatsızlıklara iyi gelmektedir. Ek olarak karaciğer ve kolesterol problemi olan kişiler de sumak suyunu tertipli olarak içtiklerinde iyi bir netice elde edebilirler.
SUMAK SUYU NE ZAMAN VE NASIL İÇİLİR?
İki hafta süresince sumak suyunu tertipli şekilde tüketirseniz faydalarını daha rahat görebilirsiniz. Sumak suyunu kaynamış su içinde demleme şekli ile tüketebilirsiniz. Hazırlayacağınız suyu sıcak ya da soğuk bir halde tüketebilirsiniz.

Son Dakika Haberler