Karın yağlarını parçalıyor! Göbeği dümdüz icra eden en etkili gıda!
20.05.2023 12:28
Son Güncelleme: 20.05.2023 12:28Göbek çevresindeki yağların yakımı için doğru besinlerin tüketilmesi gerekiyor. Meydana getirilen araştırmalar, göbek yağlarına cenk açan gıdaları ortaya çıkardı. Peki, göbek yağlarını eriten besinler hangileridir? İşte karnı dümdüz icra eden gıda…
SOĞAN VE SARIMSAK
Soğan, yeşil soğan ve hatta sarımsakta bulunan kükürtlü bileşik allicin yardımıyla kan dolaşımı sıhhatli bir halde gerçekleşir. Sindirime destek verir ve organik idrar söktürücü görevi görür. Tüm bunların yanı sıra metabolizmayı hızlandırır.
KÖRİ
Köri, yağ yakıcı özellikleriyle Hindistan’da ve tüm dünyada iyi bilinir. Ek olarak sindirime destek verir ve dolaşımı iyileştirir.
TARÇIN
Tarçın, vücudunuzun insüline tepkisini uyarmaya destek verir ve fena kolesterolü düşürürken iyi kolesterolü durağan(durgun) tutmaya destek verir. Yemeklerinize eklemek için mükemmel bir baharat olan tarçını beslenme listenize eklemelisiniz.
HİNDİSTANCEVİZİ YAĞI
Hindistancevizi yağı, metabolizma üstünde tesirleri ile biliniyor. Vücudun enerji üretmek için kullandığı trigliseritler açısından zengindir, bundan dolayı yağ daha süratli metabolize olur.
MUZ
Düşük glisemik indeksine haiz olan muz, yağ yakımını hızlandıran gıdalardan biridir. Kan şekeri seviyesini dengelemeye destek olan muz, enerji salınımını yavaş sağlamış olduğu için bilhassa alıştırma öncesi en ideal besinlerdendir.SÜT
Azca yağlı süt ürünleri, metabolizmayı hızlandıran kalsiyum yardımıyla kilo kaybını artırmaya destek verir. Ek olarak sütün ihtiva ettiği yağ sizi daha uzun süre tok meblağ ve böylece ondan sonra aşırı yemenizi engeller. Muhteşem bir antrenman sonrası atıştırmalık olarak bir bardak çikolatalı süt alın.
ÇİLEK
Kalp sağlığına pozitif etkileriyle malum çilek, yağsız ve düşük kalorili olması sebebiyle en sıhhatli atıştırmalıklardan biridir. Mevsiminde değilseniz kurutulmuş çileklerden de yararlanabilirsiniz.
YUMURTA
Yumurta, vücutta yağ yakımını teşvik eder. Tok tuttuğu için kilo vermeyi kolaylaştırır. Göbek yağlarından kurtulmak ve şişkinlikle başaçıkabilmek için haşlanmış yumurta tüketmelisiniz.

Son Dakika Haberler