Kılıçdaroğlu’ndan kredi kartı vaadi


26.05.2023 19:11
Son Güncelleme: 26.05.2023 19:11KISA MESAJLA VAADİNİ CEP TELEFONLARINA GÖNDERDİ
“İktidara gelir gelmez bireysel kredi kartı borçlarınıza kati çözüm getireceğim. Erdoğan’ın sebep olduğu ekonomik bunalım yüzünden birikmiş borçlarınızı devletimizin Gömü’si bankalardan devralacak.” Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turuna kısa bir süre kala Millet İttifakı’nın talibi Kemal Kılıçdaroğlu’ndan geldi bu çıkış. Kredi kartı borcunun bir tek ana parasının 36 ay taksitle eğitim edileceğini söylemiş oldu.
Kılıçdaroğlu, toplumsal medya hesabından kredi kartı borcu olan vatandaşlara seslendi. Seçilmesi halinde bankalarla görüşme yaparak Gömü’nin belli bir kırımla borçları üstleneceğini vaat etti. Kılıçdaroğlu’nun bu vaadi birçok cep telefonu kullanıcısına kısa ileti olarak da gönderildi. Kısa mesajda “Vatanını seven sandığa gelsin” ifadesi de kullanıldı.
AK PARTİ’DEN KILIÇDAROĞLU’NA YANIT
Kılıçdaorğlu’nun bu vaadine AK Parti cephesinden tepki gecikmedi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, toplumsal medya hesabından “uyarı” başlığıyla bir paylaşımda bulunmuş oldu. AK Partili Dağ, “Sizleri telefonla arayarak yada SMS atarak kendilerini cumhurbaşkanı talibi, siyasetçi, parti genel başkanı olarak tanıtıp, hesabınıza karşılıksız para yatıracağını, kredi kartı borçlarınızı sileceğini söyleyerek sizi dolandırmaya çalışan şahıslara inanmayınız” dedi.

Son Dakika Haberler