LGS imtihan bölgeleri açıklandı mı? MEB LGS imtihan giriş belgesi sorgulama ekranı!
23.05.2023 13:41
Son Güncelleme: 23.05.2023 13:43Ulusal Eğitim Bakanlığı tarafınca düzenlenecek olan LGS’ye sayılı gün kalmasıyla imtihan yerlerinin ne vakit açıklanacağına ilişkin araştırmalar hız kazanmıştır. Binlerce 8. derslik talebesi istediği liseyi kazanabilmek için Liselere Geçiş Imtihanı’na girecek. Ulusal Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafınca meydana getirilen açıklamaya nazaran, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) imtihanı haziran ayında yapılacak.
LGS SINAV YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?
Öğrencinin imtihan giriş yeri, salonu, sıra numarası şeklinde bilgiler, 26 Mayıs’ta e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’nden duyuru edilecek. Bakanlığın web sitesinde yer edinen duyuruya nazaran, LGS kapsamındaki merkezi sınava girecek öğrenciler, imtihan merkezi, bina, salon ve sıra bilgilerine Bakanlığın “http://www.meb.gov.tr/” web adresi ve e-Okul üstünden ulaşabilecek.
LGS SINAV GİRİŞ BELGESİ 2023 SORGULAMA
2023 LGS SINAVI NE ZAMAN?
Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yapmış olduğu açıklamada şu detayları paylaştı;
“Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezî imtihanı, 4 Haziran 2023 tarihinde gerçekleştireceğiz. Şimdiden sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar temenni ediyorum.”
LGS 2023 SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?
 Merkezi imtihan neticeleri 26 Haziran’da “https://www.meb.gov.tr” web adresinde duyuru edilecek. Öğrencilere imtihan netice belgesi, posta kanalıyla gönderilmeyecek. Kılavuza nazaran, sınavın birinci oturumu Türkiye saatiyle 09.30’da, ikinci oturumu ise saat 11.30’da başlamış olacak. Birinci oturumda öğrencilere Türkçe, T.C. inkılap zamanı ve Atatürkçülük, din kültürü ve terbiye bilgisi ile yabancı dil derslerinden toplam 50 sual sorulacak ve 75 dakika yanıtlama süresi verilecek. İkinci oturumda ise öğrencilere matematik ve fen bilimleri derslerinden toplam 40 sual sorulacak ve öğrencilerin yanıtlaması için 80 dakika süreleri olacak.29 Mayıs Pazartesi okullar dinlence mi MEB? İkinci tur seçim sonrası okulların dinlence durumu!


Son Dakika Haberler