Mehmet Ali Çelebi CNN Türk’te deklare etti: Atatürkçü çizgi Cumhur İttifakı’ndadır


30.04.2023 22:21
Son Güncelleme: 30.04.2023 23:04AK Parti İzmir 1.Bölge Milletvekili Talibi Mehmet Ali Çelebi, CNN Türk’te Göksu Öngören Özgür’ün sunmuş olduğu Ne Oluyor? programına konuk oldu. Gündeme dair mühim açıklamalarda bulunan Çelebi Atatürkçü çizgi Cumhur İttifakı’ndadır diyerek “Şu ana kadar bir fazlaca mevzuda ödün verildi. Genel Merkez’de mahalli yönetimde özerklik dediler. CHP PM üyesi Diyarbakır Kürdistan’ın bir parçasıdır dedi. Bunlar iyi mi sözler. Atatürkçü çizgiyi arıyorsanız ben size diyeyim Cumhur İttifakı’ndadır. HDP tesiri belirgin bir halde bu ittifakta görülmektedir” dedi.
AK Parti İzmir Milletvekili Talibi Mehmet Ali Çelebi’nin açıklamalarından satır başları şöyleki:
Parayı Londra’dan danışmanı Almanya’dan demokrasiyi ABD’den dilenenlerin Mustafa Kemal Atatürk Havalimanı Amerikalara vermesi o kadar da anormal bir şey değil. Mustafa Kemal Atatürk ‘Hangi bağımsızlık vardır ki yabancıların nasihatlarıyla yükselebilsin. Tarih bu şekilde bir vakası kaydetmemiştir’ demiştir.
Ben ilkin Sayın Babacanı uyarmalarını söylerim. Dokunacağız diyor, SİHA’lara dokunacağız diyorlar. Buna tepki gösterdiler mi. Ben asker kökenli biri olarak söylüyorum. SİHA’lara dokunduğunuz da Azerbaycan’daki destana dokunuyorsunuz, Mavi Vatan’a dokunmuş oluyorsunuz, Suriye’de daha çok şehit vermemizi istiyorsunuz anlama gelir. Ne söylediğini bilmiyor Babacan. Siz geliştirilen müdafa endüstri ürünleri ile ilgili bir kutlama duydunuz mu? Bunlar ulusal değerler olduğundan gelmeliydi.
Ben pilot kökenliyim. İstanbul Havalimanı ile Mustafa Kemal Atatürk Havalimanı tam etkin aynı anda kullanmak mümkün değil uçuş güvenliğini çekince altına alır. Şu şekilde diyebilirler İstanbul Havalimanı verimsiz. 25 Kasım 1 Aralık tarihleri içinde Avrupa’da en fazlaca uçuş meydana getirilen havalimanı. Verimsiz ise tamam diyeceğim fakat burada ben bir mantık göremedim. Mustafa Kemal Atatürk’ün hayalleri ise Mustafa Kemal Atatürk istikbal göklerdedir dedi. Şuan kendi uçağımızı meydana getirecek hale geldik. Havalimanını CIA’a ihalesiz çalışan bir şirkete vermek ne kadar ulusal?
Yüksel Taşkın, FETÖ gazetesi yazarı, Mustafa Kemal Atatürk’e ırkçı demiş birisi. Bir yanda Yüksel Taşkın var, bir yanda da Çelebi var, FETÖ’cüler ile savaşım etmiş. Ergenekon’da yargılanırken FETÖ’cüler Söylev’u benim için kabahat unsuru yaptılar. Mahkemede aldım elime Söylev’u ‘Sadece Mustafa Kemal’in ışığından kaçan yarasalar Söylev’u kabahat unsuru yapar’ dedim. Yüzlerine karşı söyledim. 41 ay yattım, bigün tahliye istemedim. Yüksel Taşkın’ın Taraf gazetesinde FETÖ’yü öven yazıları vardı. Biz FETÖ’cüler ile savaşım ederken o da Taraf’tan bizlere direniyordu. Yazılarında FETÖ övgüsü var.
KILIÇDAROĞLU’NUN TÜRKİYE’DE HER KONUDA ŞAMPİYONLAR LİGİNİ KURACAĞIZ SÖYLEMİNE TEPKİ
7 Cumhurbaşkanı Yardımcılı bir sistemden ümit beklene bilir mi? Şampiyonlar ligi ekibi kim? Ben söyleyeyim size; İzmir 1. bölgeden aday gösterilen Yüksel Taşkın, Ankara 1. bölgede Sadullah Ergin, İstanbul’da Yeneroğlu, Diyarbakır’da Sezgin Tanrıkulu. Bu olur herhalde şampiyonlar ligi ekibi. Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu parti olarak övünüyorlar bana bir şahıs açıklayın şu şahıs kemik Atatürkçüdür, ilkelerinde ödün vermez.
Ben Atatürkçü’yüm, bundan ödün vermedim, Mecliste de hücrede de. Şuraya geldiği vaka, Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu parti mi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet mi? Buraya geldi vaka. Benim seçimin direkt bununla ilgili. Ben 4 yıl cezaevinde yattım. Erdoğan gitsin de FETÖ/PKK devlete çöksün diyecek kadar ahlaksız mıyım? Ben 14 yaşlarında askeri liseye girim. Parkayı üstüme giydiğimde dizlerime geliyordu. Bizi bu devlet aldı, öğünü yufka şeker olan bir babanın evladını getirdi pilot yapmış oldu. Biz devletim de devletim deriz. Tüm tartışmalar milli-gayri millî vakaları üstünden dönüyor. Bu milletin evlatları dururken Amerikalı bir şirkete Mustafa Kemal Atatürk Havalimanı vereceğiz. Buradan bir bölgelere sinyal veriliyor. Hep ithal. Demokrasi ABD’den. Söyleyen kim Ünal Çeviköz, ABD bizlere demokrasi getirsin diyor. Afganistan’da getirdi, gördük.
Bu seçim mahalli seçimlere benzemez. Devlet bağlılığı Türk milletinin özelliklerinden biridir. Amerikalı bir şirket üstünden iyi mi bir oy devşireceklerini ben anlamış değilim. Milletimiz şuna bakar. Babacana İHA’larla ilgili lüzumlu cevabı verebildiler mi, vermediler. İHA’larla SİHA’lara lüzumlu desteği verebildiler mi, vermediler.
Osmanlı Devleti küresel bir güçtür. 1600 Karlofça’da geri çekilme başladı. Bu geri çekilmeyi durduran kimdi, sonsuz önderimiz Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk. T.C. artık ileri adım atıyor. Libya’da olabileceğimiz düşünür müydük. Suriye’de bir terör devleti kurulmasını engelliyoruz. Rusya ile ilişkilerimiz durduralım diyorlar. Engelleme uygulayalım ABD’ye biat edelim deniyor. Türkiye artık Türkiye’den büyüktür. Türkiye artık gözünü ufka dikti, bunun durdurulması isteniyor. Afrin’e giriyoruz, Uçağımız 20 metre yere yaklaşarak destan yazıyor. Orada Kürt bir amca Mehmetçik’e sarılıyor, ağlıyor. Niye ağlıyorsun amca dediğimizde Türkler gelmiş, dostlarımız gelmiş diyor. 8 evladım vardı ne namus bıraktılar ne çocuk diyor. PKK/YPG köpeklerinde kurtulduk diyor. Biz Kürtlerin de temsilcisiyiz, Mazlum tüm haklarında da. Cumhur İttifakı pergelin ucunu Kocatepe’ye koymuştur. Mustafa Kemal Atatürk’ün Anti-Emperyalist rotasında ilerlemektedir. Ben Koyu Dersim lobisinin düzmece Atatürkçülerinden değilim. Mezhepsel bağlamda CHP’de ilerlemek isteyenler var. Rozet Atatürkçülerinden değilim. Atatürkçü olmak Anti -Emperyalist rotadan çıkmamaktır, Cumhur ittifakı bugün bu rotada.
“ATATÜRKÇÜ ÇİZGİ CUMHUR İTTİFAKINDA”
Şu ana kadar bir çık mevzuda ödün verildi. Genel Merkez’de mahalli yönetimde özerklik dediler. CHP PM üyesi Diyarbakır Kürdistan’ın bir parçasıdır dedi. Bunlar iyi mi sözler. Atatürkçü çizgiyi arıyorsanız ben size diyeyim Cumhur İttifakı’ndadır. HDP tesiri belirgin bir halde bu ittifakta görülmektedir. Bırakın CHP’yi İYİ Parti’yi de tesiri altına almıştır.
 

Son Dakika Haberler