Memleketin gelecek 5 yılı şansa bırakılamaz
21.05.2023 22:25
Son Güncelleme: 21.05.2023 22:25AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, TRT Haber’de gündeme ilişkin açıklamalarda bulunmuş oldu.
Yıldırım’ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şu şekilde:
14 Mayıs’tan sonrasında başka bir Kılıçdaroğlu’yla karşı karşıyayız. Birinci tur bitti artık. 28 Mayıs’ı hep birlikte milletçe yaşayacağız. Gerginliğe telaşa gerek yok. Olan 14 Mayıs’ta oldu. Ne oldu 14 Mayıs’ta neler söylendi yurttaş neye güvendi ona bakmak lazım.
Terör örgütlerinin siyasal uzantıları sözcüleri her seferinde aday çıkarırlardı aday çıkarmaktan vazgeçtiler Kemal Bey’i destekleme sonucu aldılar. Bu karar terör örgütünün, PKK bölücü terör örgütünün kararıdır. Dünyanın önde gelen mühim dergileri Cumhurbaşkanımızın iyi mi kaybetmesi icap ettiğini okuyucularına sundular.
“VATANDAŞLARIMIZ REHAVETE KAPILMAMALI 28 MAYIS’TA MUTLAKA SANDIĞA GİTMELİ”
Bu hakikaten ağrımıza giden kanımıza dokunan bir işti. Ülkemizi bu kadar aşağılamak kimsenin hakkı değildir. Aslına bakarsak bakarsanız Cumhurbaşkanı Seçimi de bence halloldu. Yalnız adını koymadık. 28 Mayıs’ta adını koyacağız. İki önde gelen adayın arasındaki fark iki buçuk milyonun üstünde bu mühim bir oydur. Yurttaşlarımız rehavete kapılmamalı 28 Mayıs’ta kesinlikle sandığa gitmeli Memleketin gelecek 5 yılı şansa bırakılamaz. Cumhurbaşkanlığı şeklinde devletin başlangıcında olacak insanoğlu kısa sürede bu kadar zikzak yapması imkansız. Bu şekilde bir hakkı yok. Bu milletin aklıyla alay etmektir.
14 Mayıs’tan ilkin İzmir Marşı, 14 Mayıs’tan sonrasında Mehter Marşı. Bunu yer mi bu millet. Gelir gelmez FETÖ’den atılanları devlete alacağım dedi. Ne dedi Kavala özgür duracak dedi. Demirtaş özgür duracak dedi. Bunlar ne kardeşim. Aynı sözleri HDP’de söylüyor. PKK’da söylüyor. Avrupa’da onların dostları da söylüyor. Gelir geçer sözlerle kimseyi ikna edemezsiniz. Kimseyi kandıramazsınız. CHP’nin iddiaları vardı. Neydi ilk turda kazanacağız, yüzde 58’le kazanırız, 300 vekili geçeceğiz. İkinci tura kalırsa seçim Türkiye’de bombalar patlar, bunlar iktidarı devretmezler.
Tüm gerçekler ortadayken bunların iki tane belediye başkanı ne dedi? “Kazanıyoruz, kazandık”. Sonrasında ne oldu ses nefes kesildi. Faturayı kime kestiler Onursal Adıgüzel’in kafasını tabiri caizse aldılar. Bunlar yanlış şeyler. Bu tarz şeyleri açıklarken sonuçlarda geride olduklarını biliyorlardı. Bu hem seçmeni yanıltmadır, hem parti taraftarlarını kışkırtmaktır.
 

Son Dakika Haberler