Meşhur futbolcuya şoföründen hırsızlık suçlaması


22.05.2023 08:27
Son Güncelleme: 22.05.2023 08:31Galatasaray’da da bir dönem top koşturan ve halen Fatih Karagümrük’te futbol oynayan Mbaye Diagne, geçtiğimiz yıl ocak ayında Ataşehir’de şoförünün aracını alıp gitmesi sebebiyle sokakta kalmış ve aracı olmadığı için bir fırına sığınmıştı.
O görüntüler de o dönem oldukça konuşulmuştu. Sadece Diagne’nin şoföründen şikayetçi olmasına yol açan o olayın perde arkası değişik çıktı.

“Vasıta benim. Çaldı ve geri vermiyor” diyen şoförün şikayeti üstüne savcılık, Diagne hakkında ‘hırsızlık’ ve ‘itimatı kötüye kullanma’ suçundan soruşturma başlattı.
İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturmaya nazaran, Mbaye Diagne’nin şoförü Okan Büyükataman, Diagne’nin aracın çalındığını belirterek aslı astarı olmayan müracaat yaptığını ve kendisine ilişik araca el konulduğunu söylemiş oldu.2021 yılından 2022 yılının sonuna kadar Diagne’nin hususi şoförlüğünü yaptığını belirten Büyükataman, “Karakoldan arayıp aracı getirmemi, Diagne’nin kişisel eşyasını getirdikten sonrasında aracı bana vereceklerini söylediler.

Sadece ruhsatı bana ilişik olan kişisel aracımı ona teslim ettiler. Haksız yere aracımı elinde bulunduran ve ihtarname çekip resmi yollardan istememe karşın tarafıma aracımı teslim etmediği için şikayetçiyim” dedi. Diagne’nin sürem sonu ülkeden ayrılma ihtimali bulunduğunu ve bundan dolayı aracının iadesini de istedi.
SAVCILIK ARACA EL KOYDU
Meşhur golcü ifadeye çağrılmasına karşın ifade vermeyince savcılık zorla getirme sonucu çıkardı. Karakolda ifade veren Mbaye Diagne ile alakalı suçlamaları kabul etmeyerek, “Vasıta bana ilişik, tüm ödemelerini ben yaptım. Banka dekontlarım da var. Karakola gidip aracın tarafıma teslim edilmesini istedim. Aracı getirip bana teslim etti. O dönem maçlar gereği yurt haricinde olduğumdan, kendisine güvendiğim için geçici bir süreliğine aracı onun üstüne yaptım. Aslolan ben şikayetçiyim” dedi.
Soruşturma devam ederken savcılık araca el konulması sonucu verdi. Soruşturma sonucunda aracın kime teslim edileceğine ilişkin karar verileceği öğrenildi.  

Son Dakika Haberler