Muharrem İnce’den gençlere: Memleketi terk etmek yok
30.04.2023 15:09
Son Güncelleme: 30.04.2023 15:09 Haber Deposu: DHAMemleket Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı talibi Muharrem İnce, seçim emekleri kapsamında Pendikliler ile buluştu. Muharrem İnce, Marmaray yaya alt geçidini kullanarak Gazipaşa Caddesi’ne geldi. Vatandaşlar İnce’yi ellerindeki pankartlar ve Türk bayraklarıyla bekledi. İnce, vatandaşlar ile cadde süresince yürüdü peşinden da seçim otobüsünden vatandaşlara seslendi. 
‘3 ‘A’ İLE YÖNETECEĞİZ MEMLEKETİ AKIL, ADALET VE AHLAK’
Muharrem İnce konuşmasında, ‘Terör örgütleriyle iş tutmayız. Bizim partimizde sağda mısın solda mısın ? Ne sağda ne solda. Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan gidiyoruz biz. Bizim yolumuz bu. Biz bu ülkenin gençlerine iş bulacağız. Biz bu ülkenin gençlerini tarikat yurtlarına muhtaç etmeyeceğiz. Bu ülkenin gençleri ucuz et yiyecek, ucuz süt içecek ucuz balık yiyecek. Yumurta yiyecek, peynir yiyecek. Bu ülkenin evlatları güzel okullarda okuyacak. Nitelikli eğitim olacak. Bilimsel, laik, parasız bir eğitim olacak. Sokaklarda sığınmacı bırakmayacağız hepsini yollayacağız. Ulusal gelirimizin yüzde 2’sini tarıma, yüzde 5’ini AR-GE’ye ayıracağız. İsrafa son vereceğiz. Merkez bankasını bağımsız yapacağız. Kurumları özerk yapacağız. Eğitimin niteliğini artıracağız. Ümit vereceğiz ilkin. Gençler yurtdışına gideceksiniz tahsilinizi geliştireceksiniz. Yüksek lisans yapacaksınız fakat memlekete geri döneceksiniz. Memleketi terk etmek yok. Bu memleket bizim. 3 ‘A’ ile yöneteceğiz memleketi. Akıl, hakkaniyet ve terbiye. Bilim, nano teknoloji demeye devam edeceğiz. Uzay demeye devam edeceğiz. Hukuku egemen kılacağız. ‘ dedi.
‘PAZARTESİ GÜNÜ CHP’Yİ TERK EDECEKLER’
Konuşmasına devam eden İnce, ‘İlk 4 sıra CHP’li. Ötekiler Ilaç’lı, Gelecek’li, Mutluluk’li. Benim 40 senelik emeğim var CHP’de. Fakat 77 şahıs var listelerde.  Hepsi var her çeşidi. Siz oy vereceksiniz onlar seçilecek. Pazartesi günü CHP’yi terk edecekler. Ben memleket partisini kurmasaydım CHP üyesi olsaydım, Çankaya’da yaşıyorum. Dördüncü sırada Sadullah Ergin var. Ben Sadullah Ergin’e oy vermem. Pazarlık asla bitmez. Milletvekili listelerini verdi. Sırada Bakanlık var sırada ihaleler var. Ver Tanrı ver.’ diye konuştu.

Son Dakika Haberler