Muharrem İnce’den üçüncü yol vurgusu


26.05.2023 18:27
Son Güncelleme: 26.05.2023 18:27“Adaylıktan çekiliyorum. Bunu memleketim için yapıyorum. Bahaneleri kalmasın. Yoksa seçim sabahı tüm suçu bizlere atacaklar.” Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, 14 Mayıs’a bir tek iki gün kala bu sözlerle cumhurbaşkanlığı adaylığından çekilmişti. Gözler İnce’nin 2. tur için yapacağı açıklamaya çevrilmişti. İnce’den hiçbir adaya destek çıkmadı.
Seçimin ikinci tura kalması ile beraber, İnce’nin Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Talibi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vereceği iddia edilmiş, İnce ise hastaneden paylaşmış olduğu o fotoğrafla iddiayı yalanlamıştı. “Tümü gerçek dışıdır” ifadelerini kullandı.
Sonrasında ise İnce’yi Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın ziyaret etmiş olduğu öğrenildi. O görüşmenin peşinden İnce, partisinde MYK’yı topladı. Sonrasında herhangi bir izahat yapılmadı. İnce uzun devam eden sessizliğini toplumsal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımla tamamladı. Üçüncü yol vurgusu yaparak şu ifadeleri kullandı:
“Biliriz ki; fitne zamanı oturan, ayakta durandan; ayakta duran, yürüyenden; yürüyen koşandan hayırlıdır. Halkımıza yalan söylemedik, hileye başvurmadık. Terör örgütlerinin hain planlarına karşı dik durduk, boyun eğmedik. Herkesi üçüncü yola; akla, adalete ve ahlaka çağırdık, fettan sesimizi kıstı, duyulmadık. Vazgeçtik mi? Asla. Pazartesi günü üzerimizi çırpıp tekrardan başlıyor, içimizde Cumhuriyetin neşesi ile yollara düşüyoruz.”

 

Son Dakika Haberler