ÖSYM MEB EKYS soruları ve cevapları gösterildi mı? 2023 MEB EKYS neticeleri ne süre açıklanacak?
21.05.2023 12:25
Son Güncelleme: 21.05.2023 12:272023 MEB-EKYS (Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Imtihanı 21 Mayıs’ta ÖSYM tarafınca yapılmış oldu. Saat 10.15’te süregelen sınavda adaylara cevaplama süresi olarak 150 dakika tanındı. Peki, resmi olmayan sonuçlar öncesi doğrularını ve yanlışlarını denetlemek isteyen adaylar için sorular gösterildi mı?
ÖSYM 2023 MEB EKYS SORULARI VE CEVAPLARI YAYINLANDI MI?
MEB EKYS imtihanı soruları ile yanıt anahtarı hemen hemen yayınlanmadı. Sadece ÖSYM çoğu zaman sınavla aynı gün sınavdan birkaç saat sonrasında soruları ve yanıt anahtarını erişime açıyor. Bundan dolayı soruların ve cevapların bugün gün içinde yayınlanması umut ediliyor. Soruların yüzde 10’luk kısmı her insana açık olarak, tamamı ise bir tek sınava katılan adayların erişimine açık olarak yayınlanacak. Sorular ve cevaplar ÖSYM’nin AİS sayfasından denetim edilebilecek.
ÖSYM AİS İÇİN TIKLAYINIZ…
MEB EKYS PUAN HESAPLAMA NASIL YAPILIR?
Her doğru probleminin kıymeti 1.25 puandır. Adaylar kaç doğru yapmışlarsa 1.25 ile çarpacaklar. 60 puan ve üstü alan adaylar mülakata çağrılmaktadır. Şu demek oluyor ki bir adayın başarıya ulaşmış olabilmesi mülakata çağırılabilmesi için minimum 60 puan alması gerekir. EKYS yazılı imtihan neticeleri, sonuçların açıklanmış olduğu tarihten itibaren 3 yıl süreyle geçerlidir. Yazılı imtihan puanını yükseltmek isteyen kişiler yeniden sınava girebilir.ATA AÖF final imtihanı tarihleri 2023… ATA AÖF final sınavları ne süre, online mı yapılacak?

 

Son Dakika Haberler