Sağanak yağış birçok şehirde felakete yol açtı


24.05.2023 00:14
Son Güncelleme: 24.05.2023 00:27Dereler taştı, çatılar çöktü, araçlar yollarda suya gömüldü. Zararsa milyonlarca lira.Meteoroloji Genel Müdürlüğü, birçok il için sarı kodlu uyarı yapmıştı. Ikazlar geceden itibaren yerini bu manzaraya bıraktı.Mersin’de yağış deyim yerindeyse bardaktan boşanırcasınaydı. Gece saatlerinde ansızın bastıran yağmur sağanağa dönüştü. Caddeler göle döndü, araçlar suya gömüldü. Tarsus’ta bir binanın istinat duvarı park halindeki araçların üstüne çöktü.
Adana’da da durum aynıydı. Kentte bulunan iki oto galerinin çatısı çöktü. 4 araçta hasar oluştu. Kentte etkili olan sağanak sebebiyle tren hatlarında çökme oldu. Seferler devam edemeyince, yolcular trenden inmek mecburiyetinde bırakıldı.
Osmaniye’deyse sağanağa hortum birlikte rol aldı. Yağış sebebiyle Osmaniye Merkez’e bağlı Sakarcalık Köyü’ndeki Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’ne ilişkin kanal taştı. Aslına bakarsan ne olduysa ondan sonrasında oldu. Araçlar ve ziraat arazileri su altına kaldı.Sağanak başkentte yaşamı durma noktasına getirdi. Aralıksız yağan yağmur sebebiyle, Ankara – Kırıkkale yolu göle döndü. Yolcu minibüsler ve otomobiller suya gömüldü. Vasıta sürücülerinin imdadına vinç ekipleri yetişti.
Ve Çorum. Korkutan görüntü Kızılırmak’a ilişkin. Dere o denli şiddetli ilerliyordu ki önüne ne katsa götürecek güçteydi. Şehirde ev, depo ve ziraat arazileri selden nasibini aldı. Bölgeye giden sungurlu belediyesi ekipleri, hasar tespit çalışmalarına başladı.

Son Dakika Haberler