Sağın desteği için kalp emojisini bıraktı


23.05.2023 07:10
Son Güncelleme: 23.05.2023 07:10Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turu da yakından takip ediliyor. İngiliz The Times gazetesi, ikinci tur öncesi Kemal Kılıçdaroğlu hakkında yorum yazısı yayınladı.
The Times gazetesinden Louise Callaghan’ın kampanya sürecini değerlendirdiği yazıda, Millet İttifakı’nın talibi Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz perşembe günü yapmış olduğu açıklamalara değindi. Callaghan, Kılıçdaroğlu’nun söylemlerine ilişkin “Kılıçdaroğlu perşembe günü kürsüye çıktığında, onun bir kişilik nakli yaptırdığını düşündüyseniz eğer bu tamamen anlaşılır bir durum olurdu” dedi.
“Erdoğan’ın rakibi aşırı sağın desteğini almak için kalp emojisini bıraktı” başlığını kullanan Callaghan, “Demokrasi ve çoğulculuktan bahseden ve eliyle kalp emojisi meydana getiren dede imajı gitmişti. Pazar günü meydana getirilen seçimde ikinci sırada yer edinen Kılıçdaroğlu, hedefinin Suriyeli mültecileri göndermek bulunduğunu yine yine söyleyerek sert bir milliyetçiye dönüştü” ifadelerini kullandı.
Callaghan, “Kılıçdaroğlu’nun hitabı niçin aşırı sağcıları yanına çekmek istediğini gösteriyor. Bunu yapmak için de “Bay iyi adam” imajını terk etmeli. O ve Erdoğan, destek için aşırı sağcı liderlerle görüştü” dedi.

Son Dakika Haberler