Selim Temurci kimdir? CHP İstanbul milletvekili talibi Selim Temurci nereli, özgeçmişi nedir?
27.04.2023 02:08
Son Güncelleme: 27.04.2023 02:08CHP listelerinden Milletvekili Talibi olan Selim Temurci’nin yaşamı merak ediliyor. Gelecek Partisi’nden aday olan DEVA Partili 1. Bölge milletvekili adayları dikkat çekti. Peki fakat Selim Temurci kimdir?
Selim Temurci kimdir?
Rize Çayeli’nde doğan Selim TEMURCİ, İmam Hatip Lisesi’nden sonrasında Boğaziçi Üniversitesi Politika Bilimi ve Internasyonal İlişkiler Kısmı’nden mezun oldu.
Yüksek Lisansını ve Doktorasını Marmara Üniversitesi’nde iktisat üstüne tamamlayan TEMURCİ, hususi sektörde üst düzey yöneticilik görevlerini yerine getirdi.
Köprü Gurubu Derneği Başkanlığının yanısıra bir oldukca sivil cemiyet müesseselerinde kurucu ve yönetici olarak vazife alan TEMURCİ’nin iktisat ve politika alanlarında oldukca sayıda makalesi yayımlandı.
Siyasal çalışmalarına Gençlik Kollarında başlamış olan TEMURCİ; İl Başkanlığı görevi de dahil olmak suretiyle değişik çalışmalarda bulunmuş oldu.
2006 – 2009 yıllarında AK Parti Kağıthane İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, 2009 – 2012 yıllarında ise İl Yönetim Kurulu Üyeliği icra eden TEMURCİ, 2012 – 2015 yıllarında Mahalli Yönetimlerden Görevli İl Başkan Yardımcısı ve 2015 – 2018 yıllarında İstanbul İl Başkanı olarak vazife yapmıştır.
Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi olan Temurci, Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Başkan Yardımcısı & Teşkilat Başkanı olarak vazife yürütmektedir.
İyi derecede İngilizce bilen TEMURCİ, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Son Dakika Haberler