Şenol Güneş: Maç içinde ben bu kadar sinirlendiğimi hatırlamıyorum
21.05.2023 23:19
Son Güncelleme: 21.05.2023 23:19Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş yapmış olduğu açıklamada, “Bu senenin parlayan yıldızı olarak Adana Demirspor lige renk kattı. Başarıya ulaşmış sonuçlar aldı. Güzel futbol oynadı. Kaliteli oyuncuları ve iyi bir hocaları var. Oyuncular hocalarıyla, taraftarıyla, başkanıyla hak ettikleri 4’üncülüğü garantiledi. Bugün de 3’üncü olabilmek için bizi zorlamak istiyordular. Oldukca güzel motivasyonları vardı. İştahları vardı. Ikimiz de oyuna düşündüğümüzün altında başladık. Yavaş başladık. Yediğimiz gol aslına bakarsanız ilk yarının hepsini konu alıyor. Rakibi karşılamada tamamlanmamış kaldık. Daha iyi olmalıydık. Fakat tamamına bakarsak maça hak ettiğimiz bir galibiyeti aldığımızı düşünüyorum. Oyuncuları kutlama ediyorum” dedi.Bülent Korkmaz’ın Rizespor’dan bir ricası var

“HAKEMİN SEYİRCİ BASKISI ALTINDA KALMADAN DAHA KARARLI OLMASI GEREKİYOR”
Maç içinde oldukça sinirlendiğini belirten Güneş, “Maç içinde ben bu kadar sinirlendiğimi hatırlamıyorum. Birazcık sağlığım bozuktu herhalde. Midem rahatsızdı. Bir ihtimal ondan olabilir. Fakat verdiği faullerin birçoğunda doğrusu izleyici baskısı altına verildiğini hissettiğim için söyledim. E penaltıdır, goldür. Onları söylemiyorum. İşte bizim lehimize, aleyhimize verdiği de oldukça oldu. Yargıcı genç yargıcı. Izleyici baskısı altında kalmadan daha kesin olması gerekiyor. Şimdi bizim kulübedeki oyuncunun görmüş olduğu penaltıda VAR’a gitmeye gerek yok” ifadelerini kullandı.
RUSSO: ÜZÜLDÜĞÜMÜZ TEK NOKTA YENİLMEZLİĞİMİZİN BİTMESİ
Adana Demirspor’un destek antrenörü Daniele Russo ise ”İlk değerlendirmeye bakmış olduğunuzda biz maç biter bitmez soyunma odasına gittiğimizde futbolcularımızın hepsini kutlama ettik açıkçası. Hakkaten müthiş performansla başladık maça. Yalnız o değil 4’üncülüğü de garantilediğimiz bir maç oldu. Bu zamanı bir netice kulübümüz, çalışanlarımız, futbolcularımız için. Maçla alakalıysa şunu söylemem gerekiyor. Açıkça ilk yarı oldukça oldukça iyi başladık. Hatta 1-1’lik skoru hak etmiyorduk açıkçası. Daha çok gol atarak da bitirebilirdik ilk yarıyı. İkinci yarıya da iyi bir halde başladık. Akabinde gol yedik. Fakat söylediğim benzer biçimde büyük futbolculara böylesine büyük bir takıma karşı açıkçası kendimizi, kendi performansımızı değerlendirmeye baktığımızda oldukça iyi bir maç oynadığımızı söyleyebiliriz. İlk yarı bilhassa tüm sahayı kapattık, daralttık ve söylediğim benzer biçimde daha çok gol atabilirdik. Üzüldüğümüz tek nokta yenilmezliğimizin bitmesi. 4’üncülüğü garantilememiz de oldukça önemliydi” diye konuştu. 

Son Dakika Haberler