Şenol Güneş, Okan Buruk’la ne konuştuğunu söyledi
30.04.2023 23:17
Son Güncelleme: 30.04.2023 23:17“Mükemmel bir ambiyans vardı. Hava ve saha güzeldi” diyen Güneş, “Rakip güçlüydü, liderdi. Futbola dair her şey olumluydu. Ikimiz de istekliydik, önde baskı yapmak istedik fakat oldukça kop kaybı yaptık. Galatasaray da topu iyi kullanarak bizim yarı sahamızda kaldı. Rakibin golü atması kim bilir bizi rahatlattı, sakinleştirdi. Daha iyi top kullanmaya başladık, ikinci yarı daha çok hücuma çıktık. Daha agresif oynayıp kazanmış olduğumuz toplarla hücuma çıktık. Rakip de hamlelerini yapmış olup hücuma gitmeye çalıştı. Tüm oyuncularımız buna yanıt verdi. Taraftarın da muhteşem desteği vardı. Bir ara kulaklarımın sağır olduğu dönemdi” şeklinde konuştu.
Tecrübeli teknik adam, sözlerine şu şekilde devam etti;
“Bu maçtan kayıpla ayrılmak bizi üzerdi. Rakip avantajlı fakat bizim için 3 puan önemliydi. Karanlıktan aydınlığa çıkmamız gerekiyor. Burada bu işareti bir kez daha gördük fakat daha iyi olmalıyız. Doğru işler yaparsak daha iyi gidebileceğimizi gösterdik. 4 maçı kazandığımızda gelecek adına iyi işler yapacağız fakat bugün hala 3.’yüz. Fikstüre bakmadan kendi oyuncumuzu oynayacağız. Tüm oyuncularıma ve taraftara teşekkür ediyorum. Bugün takımın hepsi savaştı. Derbiden 3 puanla ayırıldığımız için mutluyuz.”
Futbolun hatalar oyunu bulunduğunu vurgulayan Şenol Güneş, “Bu kadar rahat top kayıpları yapmış olursanız sorun olur. Bunu ilk yarı yaşadık. Bu tarz şeyleri yapamadığımız süre esasen oyunu rakip sahaya yayıyoruz. Oyunda o denli kırılma anı var ki. Galatasaray büyük ekip, doğal atak yapmak istiyor, ikimiz de ona yanıt verdik. Top kayıplarında sıkıntılarımız var. Kimi zaman hırsla akıllı oynamayı karıştırıyoruz. Orta sahada Salih, Amir oldukça çalıştı fakat top kayıpları oldu. Kanatlardan getirdiğimiz güzel ortaların gol olmasını arzu ederdim. Futbol bu şekilde fakat bugün oyunun skorunu hak ettiğimizi düşünüyorum. Yarın idman vardı, özgür bıraktım, isteyen gelsin. Benden bu kadar prim alabilirler” diye konuştu.
Güneş, siyah-beyazlı kadroyu ise şu şekilde değerlendirdi;
“İyi oyuncular fakat bazen fena oynuyorlar. Fena oynadıkları süre takıma zarar veriyorlar. Tamamımız Beşiktaş’ın başarıya ulaşmış olması için en iyisini yapmak zorundayız. Onları bir felsefe olarak vermeye başladıktan sonrasında ekip adım atmaya başladı. Hepsi iyi oyuncular fakat iyi oyuncu olmak yetmiyor, iyi oynamak yetiyor. Gelen, oynayanı geçmek zorunda yada oynanın yerine çıktığında iyisini yapmak zorunda. Geç oyuncu değiştirdim fakat tüm oyuncular skoru iyi tuttu” dedi.
Güneş ek olarak, kalan 4 maçı iyi futbolla kazanmak istediklerini diye getirerek, “Oyun anlayışımızı sürdürülebilir hale getirip oldukça gol atan ve azca gol yiyen ekip olmak durumundaydık. Aslolan başarımız azca gol yememiz” şeklinde konuştu.
Maç esnasında Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk ile içinde yaşananların sorulması üstüne Güneş de, “Bir oyuncumuzun el hareketi vardı. Okan hoca da 4. hakeme niçin oyuncuya sarı kart gösterilmediğini sordu. Oyunda kimi zaman kendini kaybedebiliyor. Oyuncularına haklı olarak haiz çıkacak. ‘Sakin ol, sen de aynı hareketi yaptın’ dedim. O da bana çizgiyi geçtiğimizi söylemiş oldu. Ben de ‘Çizgiyi sana destek olmak için terk ettim’ dedim. Anladım ki gerginlik meydana getirecek, uzaklaştım oradan. Severim, işini iyi yapıyor. Tanrı yolunu açık etsin” yorumunu yapmış oldu.

Son Dakika Haberler