Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan, TEKNOFEST’te


29.04.2023 12:00
Son Güncelleme: 29.04.2023 12:27Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mustafa Kemal Atatürk Havalimanı’nda TEKNOFEST’i ziyaret ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev de birlikte rol alıyor.

(Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Libya Başbakanı Dibeybe TEKNOFEST’e beraber poz verdiler.)

(Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev de birlikte rol alıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Aliyev TEKNOFEST alanına Togg ile geldi.)
‘YAKIN ZAMANDA AZERBAYCAN’DA BAYRAKTAR MERKEZİ KURULACAK’
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Türkiye’nin son 20 yılda dünyada söz sahibi bulunduğunu söyleyerek şu ifadeleri kullandı;
1 yıl ilkin TEKNOFEST festivali Bakü’de geçirilmişti. Aziz karşdelimle iştirak etmiştik. Bugün ben buradayım. Türkiye-Azerbaycan daima dost, kardeş ülkelerdir. 2 yıl ilkin Şuşa beyannamesinin imzalanmasıyla Türkiye-Azerbaycan resmen bağlaşık olmuştur. Türkiye, Azerbaycan’ın yanındadır. Bu bizlere ilave güç verdi.

Türkiye, büyük Türk dünyasının birleşmesinde de oldukca büyük rol oynuyor. Türk dünyasının büyük coğrafyası var. Büyük potansiyeli var. Türk dünyasının birleşmesinde Recep Tayyip Erdoğan’ın farkı, hizmetleri var. Kısa sürede Azerbaycan’da BAYRAKTAR merkezi kurulacak. 
LİBYA BAŞBAKANI’NDAN AÇIKLAMA
TEKNOFEST’te izahat meydana getiren Libya Başbakanı Abdulhamid Dibeybe, yapmış olduğu açıklamada, “Fazlaca kıymetli kardeşim Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yüce Türkiye’nin Cumhurbaşkanı sözlerimin başlangıcında sizlere sağlığınızın ve afiyetinizin devamını isterim. Bugün burada bu etkinliğe katılıyor oluşum, Türk halkıyla Libya halkının köklü birlikteliğini vurgulamaktadır. Türkiye bugün başarı göstermiş bir devletin güzide örneğidir. Milletine hizmet eden bir Türkiye modelini görmekteyiz. Bugün Türkiye’nin bilge yöneticiyle tüm meydan okumalara karşı dik ve sağlam durduğunu görmekteyiz. Bunun örneklerinden bir tanesi de elim depremden derhal sonrasında iyi mi süratli şekilde yaraların sarıldığını müşahede etmekteyiz. Cenabı Tanrı birliğimizi ve beraberliğimi devam ettirsin” dedi.

 
 
 
 

Son Dakika Haberler