Tüm iller! CHP MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİ 2023 28. Dönem CHP il il milletvekili adayları 2023
15.05.2023 07:44
Son Güncelleme: 15.05.2023 07:45Siyasetin gündeminde bu hafta 14 Mayıs seçimleri için gösterilecek vekil adayları vardı. Partiler meydana getirilen başvurularını değerlendirdi ve hazırladıkları listeleri YSK’ya sundu. CHP’de de milletvekili adayları için meydana gelen emek harcamalar tamamlandı. Peki, CHP Milletvekili adayları kimler oldu?
28. DÖNEM İL İL CHP MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİ 2023
Listelerde bazı iller şekillenmek suretiyle. Beklentiler içinde bir sürpriz de var aslına bakarsak. Türkiye Değişiklik Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül listede kendine Erzincan milletvekili talibi olarak yer buldu. İstanbul birinci bölgede ise Oğuz Kağan Salıcı’nın birinci bölge birinci sırada olması planlanıyor. Gamze Akkuş İlgezdi ikinci sırada, üçüncü sırada Fetih edilmesi Açıkel. Gökhan Iyi sabahlar dördüncü sırada olması planlanıyor. İstanbul birinci bölge beşinci sırada ise Mutluluk Partisi’nden Birol Aydın’ın olması planlanıyor. Yedinci sıra Elif Esen DEVA Partili, sekizinci sırada Hasan Karalı DEVA Partili. Dokuzuncu sırada Cemal Enginyurt Demokrat Parti’den. Onuncu sıra ise Selim Temur Gelecek Partisi’nden olması planlanıyor. İstanbul’da ikinci bölgede dördüncü sırada Enis Berberoğlu, beşinci sırada Mutluluk Partili bir isim gene Mustafa Kaya. Altıncı sırada Mansur Kılıç, yedinci sırada İsa Mesih Şahin Gelecek Partisi’nden. Sekizinci sırada Evrim Hızmanoğlu DEVA Partisi’nden, on altıncı sırada Habip Çiftçioğlu Gelecek Partisi’nden yer ayrılmış olduğu belirtiliyor. Üçüncü bölgede birinci sırada Engin Altay, ikinci sırada Erdoğan Toprak, üçüncü sırada Tahir Eliçi’nin eşi Türkan Elçi, altıncı sırada DEVA Partili Çağdaş Yılmaz, yedinci sırada Mutluluk Partili Bülent Kaya. Sekizinci sırada Gelecek Partili Doğan Demir, onuncu sırada DEVA Partili Mustafa Yeneroğlu.

Antalya sıralamasında altıncı sırada Gelecek Partisi’nden Serap Yazıcı Özbudun var. Beşinci sırada ise Şerafettin Kılıç, Mutluluk Partisi’nden.
Şanlıufa’da Mahmut Tanal üçüncü sırada DEVA Partili. Gelecek Partili Ahmet Tüysüz olacak.
İzmir birinci bölgede ise Yüksel Taşkın, Tuncay Özkan olduğu belirtiliyor. İkinci bölgede Salih Uzun Demokrat Parti’den olacak.
CHP İL İL MİLLETVEKİLİ ADAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ…

 

Son Dakika Haberler