Tüm yurtta sağanak yağmur uyarısı!
21.05.2023 07:51
Son Güncelleme: 21.05.2023 07:51Meteoroloji, 21 Mayıs 2023 Pazar gününe ilişkin hava durumu raporunu yayımladı. Yurt genelinde yağışlı bir havanın etkili olması beklenirken, sağanak yağmurların hafta sonuna kadar etkili olması umut ediliyor. İşte son dakika il il güncel hava durumu raporu…
Ülkemiz genelinin parçalı ve oldukca bulutlu, Marmara’nın cenup ve batısı, Cenup ve İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile İstanbul ve Kocaeli çevrelerinin mahalli olmak suretiyle aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
Yağışların Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile Çankırı, Ankara’nın şimal ve doğusu, Kırıkkale, Çorum, Diyarbakır, Batman, Mardin, Siirt, Kars, Ardahan, Iğdır, Hakkari ve Şırnak çevrelerinde yer yer güçlü olması umut ediliyor.
HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklıklarında mühim bir değişim beklenmiyor. Batı kesimlerde mevsim normallerinin altında, öteki yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.
RÜZGAR: Çoğu zaman kuzeyli, yarın cenup, iç ve doğu kesimlerde güneyli yönlerden hafifçe, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.
UYARILAR
KUVVETLİ GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Karadeniz’in iç kesimleri ile Çankırı, Ankara’nın şimal ve doğusu, Kırıkkale, Çorum, Diyarbakır, Batman, Mardin, Siirt, Kars, Ardahan, Iğdır, Bitlis, Hakkari ve Şırnak çevrelerinde yer yer güçlü olması beklendiğinden ani sel, su baskını, mahalli dolu, yıldırım, hortum ve ulaşımda aksamalar şeklinde olumsuzluklara karşı dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir.

Son Dakika Haberler