Türk Telekom ile TFF’den dev ortaklaşa iş – Son dakika Futbol haberleri

Türk Telekom, dijital dönüşümdeki öncü görevi ile eFutbol ekosistemine ve Türk futbolunun gelişimine destek vermeye devam ediyor. Türkiye Futbol Federasyonu ile Türk Telekom içinde imzalanan antak kalma kapsamında Türk Telekom, eSüper Lig’in isim sponsoru ve resmi yayıncısı oldu. Süper Lig’de savaşım eden 17 takımın yer almış olduğu eSüper Lig’e Türk Telekom’un adı verildi. Türk Telekom eSüper Lig’deki mücadeleler, Türk Telekom’un TV platformu Tivibu’daki Tivibuspor kanallarından canlı olarak ekranlara gelecek. Türkiye Futbol Federasyonu tarafınca ve Kulüpler Birliği katkılarıyla düzenlenen Türk Telekom eSüper Lig’de 17 ekip savaşım ediyor. Türk Telekom eSüper Lig, futbol simülasyonu video oyunu FIFA 23’te, Süper Lig fikstürüne bakılırsa oynanıyor. Her takımın minimum 1 koç ve 2 eSporcu ile temsil edilmiş olduğu Türk Telekom eSüper Lig’de düzgüsel sürem mücadeleleri çevrim içi olarak oynanıyor. Play-off müsabakaları itibariyle Ultimate Mode üstünden oynanacak ligde oyuncu yaş sınırı ise 16 olarak belirlenmiş durumda.
Büyük coşku duyuyoruz Şampiyon Mayıs’ta belli olacak Türk Telekom CEO’su Umut Önal, “Türkiye’nin dijitalleşmesi yolculuğundaki vizyonumuzu sağlıktan eğitime, kültür sanattan spora kadar birçok alanda hayata geçiriyoruz. Sporun geniş kitlelere yetişmesi için uzun senelerdir değişik dallarda sund
Türk Telekom CEO’su Umut Önal, “Türkiye’nin dijitalleşmesi yolculuğundaki vizyonumuzu sağlıktan eğitime, kültür sanattan spora kadar birçok alanda hayata geçiriyoruz. Sporun geniş kitlelere yetişmesi için uzun senelerdir değişik dallarda sunduğumuz desteği, giderek daha büyük kitleleri peşinden sürüklediğini gördüğümüz eFutbol’un gelişimi için sunmaktan büyük coşku duyuyoruz” dedi.


Şampiyon Mayıs’ta belli olacak

Türkiye’de ilk kez bu yıl resmi olarak düzenlenen Türk Telekom eSüper Lig’in şampiyonu Mayıs ayında oynanacak büyük finalle belli olacak. Dünyanın en popüler video futbol oyunu olan FIFA serisinin son olarak versiyonu FIFA 23 üstünden oynanacak olan Türk Telekom eSüper Lig, 20 resmi ligden biri olurken, maçlar sonucunda finale kalma başarısı gösteren finalistler FIFA Global Series’de Türkiye’yi temsil etme hakkı kazanacak.


Hedefimiz seçkin olmak

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, “Federasyon olarak iyi mi ki hem adam hem de hanım futbolunda sürdürülebilir başarılar elde etmeyi hedefliyorsak eFutbol alanında da gayemiz; hem Ulusal Takımımızın hem de kulüp takımlarımızın seçkin ülkeler içinde yer almasını sağlamak olacaktır” diye konuştu.Spor Haberleri