Türkiye şehitlerini uğurladı


01.05.2023 20:36
Son Güncelleme: 01.05.2023 20:39Kimi eşine, kimi oğluna, kimi de babasına veda etti. Al bayrağa sarılı tabutların önünde, gözyaşı ve acı vardı.Suriye’nin Tel Abyad şehrinde, görevi esnasında şehit olan bomba imha uzmanı polis memuru 40 yaşındaki 3 çocuk babası Özgür Barçın, Ankara’da Ahmet Hamdi Akseki Camii’nde son yolculuğuna uğurlandı.Cenaze törenine MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve öteki partilerden milletvekilleri, sevenleri ve tabanca arkadaşları katıldı.
Aynı patlamada şehit düşen polis memuru Resul Barutcu 26 yaşındaydı. Evli ve 2 çocuk babası Barutcu’nun naaşı, memleketi Osmaniye’ye götürüldü. Şehit için ilkin baba evinde helallik alındı, arkasından da Türk bayrağına sarılı tabutu, Asri Mezarlık Camisi’ne götürüldü. Kılınan cenaze namazının ardındansa Osmaniye Şehitliği’nde toprağa verildi.Piyade Sözleşmeli Er Muhammed Koçak, 25 yaşındaydı. Çarşamba günü nişanlanacaktı. Şırnak’ın Uludere ilçesine bağlı Balveren mevkiinde şarampole devrilen ve içinde askerlerin olduğu otobüsün içerisindeydi. Koçak o kazada şehit düştü. Şehit Koçak için memleketi Van’ın Erciş ilçesine bağlı Gölağzı Mahallesi’nde cenaze töreni düzenlendi. Kılınan namazın arkasından şehidin naaşı, Gölağzı Mahallesi’ndeki mezarlıkta gözyaşları ve dualar eşliğinde defnedildi.
Şırnak’taki gene aynı kazada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Yunus Öztürk, 26 yaşındaydı. Şehit Öztürk’ün memleketi Balıkesir’de merasim düzenlendi. Gönen ilçesine bağlı Çığmış Köyü’nde kılınan cenaze namazının arkasından, Şehit Öztürk, dualarla toprağa verildi.Şırnak’taki kazada şehit olan askerler memleketlerine uğurlandı

Son Dakika Haberler