TVYD’den ‘Türkiye Tek Yürek’ bağış kampanyası: 15 Şubat’ta yardım gecesi düzenlenecek

10.02.2023 23:01 Son Güncelleme: 11.02.2023 00:59 Tv Yayıncıları Derneği, “15 Şubat Çarşamba gecesi saat 20.00’de Tv Yayıncıları Derneği olarak yaraları sarmaya katkıda bulunmak için bir yardım gecesi düzenleme sonucu aldık” açıklamasını yapmış oldu.
Çağrıya cevap veren ATV, KANAL D, STAR, SHOW, TV8, FOX, TRT ve KANAL 7 televizyonlarının katkısı ve ortaklığıyla düzenlenecek yardım kampanyası programı, tüm kanallar tarafınca ortak yayınla seyirciye ulaştırılacak.
TVYD tarafınca meydana getirilen basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:
“6 Şubat depremi binlerce insanımızı yaşamdan kopardı. Binlerce binayı yıktı. Sadece içimizdeki birlik beraberlik ve gönül köprüsünü yıkamadı. Her ölüm haberinde çoğumuz öldük. Her kurtuluş haberinde hep beraber sevindik. Ve tam da şimdi 85 milyon tek yürek olma zamanı. Bu kara günlerde gene birbirimize ilaç olacağız. Birbirimize daha sıkı sarılacağız, daha çok kenetleneceğiz.
Yaralarımızı sarabilmek için hep beraber seferber olacağız. Cemiyet olarak kalplerimizin aynı attığı bu günlerde Türkiye’nin medya kuruluşları olarak “Türkiye tek yürek” sloganıyla bir araya geliyoruz. 15 Şubat Çarşamba gecesi saat 20.00’da Tv Yayıncıları Derneği olarak yaraları sarmaya katkıda bulunmak için bir yardım gecesi düzenleme sonucu aldık. Çağrımıza cevap veren ATV, KANAL D, STAR, SHOW, TV8, FOX, TRT ve KANAL 7 televizyonlarının katkısı ve ortaklığıyla düzenlenecek bağış kampanyası programı tüm kanallar tarafınca ortak yayınla seyirciye ulaştırılacaktır.
Yayınlamak isteyen tüm yerli ve yabancı medya kuruluşlarıyla da frekans paylaşılacaktır. Gecede meydana getirilen bağışlar Kızılay ve AFAD’ın hesaplarında toplanacaktır.”

Son Dakika Haberler