Üstün dereceli bir oy alarak tamamlayacağız
22.05.2023 09:28
Son Güncelleme: 22.05.2023 09:29Erdoğan’ın mesajının tamamı şu şekilde;
28 Mayıs’ta sandığa giderek tercihte bulunacak tüm kardeşlerimden, şu soruları kendilerine samimiyetle sormalarını istirham ediyorum. Seçimden ilkin parasız ev vadedip sonrasında depremzedelerimizi konuk oldukları yerlerden atmaya kalkanlara saygınlık edilir mi? Ne bürokratik ne de siyasal hayatında ülkeye hiçbir hayrı dokunmayan bir şahıstan bu millete yarar gelir mi? 17-25 Aralık darbe girişiminde FETÖ’cülerle iş tuttuğunu bizzat kendi ağzıyla itiraf eden birine itimat olur mu? Meydanlarda 6-8 Ekim olaylarının azmettiricilerini cezaevinden salma sözü verenlerin bölücü örgütle savaşım etmesi beklenebilir mi? Rakiplerini tasfiye etmek için şantaj, tehdit, baskı, kaset kumpası dâhil her yolu meşru görenlerin siyasal ahlakına güvenilir mi?
Dün ak söylediğine bugün kara diyen, dün söylediğini bugün inkâr eden, adı “çarkçıya” çıkmış birine elbet güvenilmez, evlatlarımızın geleceği emanet edilmez. Milletimiz, 14 Mayıs’ta Meclis çoğunluğunu 323 milletvekiliyle Cumhur İttifakı’na vererek aslına bakarsak iradesini beyan etti. Cumhurbaşkanlığında da %49,5 oy oranıyla 27 milyonu aşkın vatandaşımız şahsımıza teveccüh gösterdi. İnşallah 28 Mayıs’ı aziz milletimizin irade ve desteğiyle, üstün dereceli bir oy alarak tamamlayacağız.

28 Mayıs’ta sandığa giderek tercihte bulunacak tüm kardeşlerimden, şu soruları kendilerine samimiyetle sormalarını istirham ediyorum.…
— Recep Tayyip Erdoğan (@RTErdogan) May 22, 2023

Son Dakika Haberler