Yalnız TDK Doğru Yazılışı… Yalnız Mı, Yanlız Mı Iyi mi Yazılır?
01.05.2023 11:41
Son Güncelleme: 01.05.2023 11:42Yalnız kelimesinin doğru yazılışı “yalnız” şeklindedir. Kişiler bu kelimeyi “yanlız” şeklinde yazarak yazım yanlışları yapabiliyor.
 Yalnız TDK Doğru Yazılışı
 Kişiler konuşurken kelimeleri doğru şekilde söylese de, yazarken hata yapabiliyor. Bilhassa yalnız kelimesi en fazlaca yazım hatası meydana getirilen kelimelerden biridir. Yalnız kelimesinin TDK’ya bakılırsa doğru yazılışı kişiler tarafınca fazlaca merak ediliyor. TDK’ya bakılırsa yalnız kelimesinin doğru yazılışı “yalnız” şeklindedir. Kişiler bu kelimeyi “yanlız” şekilde yanlış yazabiliyor. Yazı yazarken meydana getirilen bu hatalar kişilerin yazdığı yazının standardını düşürebiliyor.
 Yalnız Mı? Yanlız mı Iyi mi Yazılır?
 Yalnız kelimesinin doğru yazılışı fazlaca dört gözle beklenen bir data oluyor. Kişiler yalnız kelimesinin doğru yazılışını merak ediyor ve araştırıyor. Bu kelimeyi “yanlız” şeklinde yazarak yazım yanlışları yapıyor. Fakat bu kelime “yalnız” şeklinde yazılmalıdır. Hata meydana getiren kişiler yazılarının standardını çok çok fazla düşürüyor. Kişiler yazı yazarken kesinlikle kelimeleri doğru şekilde yazmalıdır. Yalnız kelimesi en fazlaca hata meydana getirilen kelime grupları içinde bulunuyor. Yalnız kelimesini doğru şekilde yazarak, yazı standardını arttırabilir. Yazım yanlışları yazının daima daha fena olmasına niçin olur.Birçok TDK yazımı… Birçok iyi mi yazılır, birleşik mi, ayrı mı?


Son Dakika Haberler