Yamaç paraşütü icra eden Rus gezgin kayalıklara çakıldı
02.05.2023 01:48
Son Güncelleme: 02.05.2023 01:48 Haber Deposu: DHAVaka saat 17.00 sıralarında Alanya Kalesi civarlarındaki sarp kayalık alanda meydana geldi. İsmi hemen hemen öğrenilemeyen Rus gezgin, ilçede paraşüt pistinin bulunmuş olduğu Yassıtepe mevkisinde yamaç paraşütü ile atlayış yapmış oldu. Rus vatandaşı, bir süre sonrasında Alanya Kalesi çevresinde süzüldüğü sırada rüzgarın etkisiyle hakimiyetini kaybederek kayalık alana çakıldı. Ortalama 150 metreden sarp kayalık alana çakılan gezgin için yardım talebinde bulunulmuş oldu.
HELİKOPTER KUVVETLİ RÜZGAR NEDENİYLE UÇURUM KENARINA YAKLAŞAMADI
İhbar üstüne bölgeye Sahil Güvenlik Bot Komutanlığı, Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri ile İHH Alanya Arama Kurtarma ekipleri sevk edildi. Takımlar güçlükle ulaştıkları ve hayatta olduğu belirlenen Rus vatandaşına ilk müdahalede bulunurken, bölgeden çıkarmak için kurtarma emek vermesi başlatıldı. Yaralının, sarp kayalık alandan hava yolu ile çıkarılmasına karar verildi. Destek için Antalya’dan gelen bir helikopter, güçlü rüzgar sebebiyle yaralının bulunmuş olduğu uçurumun kenarına yaklaşamayınca müdahale edemeden geri döndü.
HALAT YARDIMIYLA UÇURUMDAN SARKITILARAK BOTA ALINACAK
Takımlar bulun üstüne sedyeye bağlanan yaralı Rus vatandaşını halat yardımı ile uçurumdan indirmek için emek verme başlattı. Takımlar, sarp kayalık bölgede çalışmalarını güçlükle sürdürürken, yaralıyı götürmek suretiyle bölgeye gelen askeri bot beklemeye başladı. Kurtarma emek vermesi sürdürülüyor.

Son Dakika Haberler