Yeni Doğan Bebeğe Ne Denir? Yenidoğan Bebek İçin Kutlama Mesajları…
30.04.2023 12:57
Son Güncelleme: 30.04.2023 12:57 Yeni Doğan Bebeğe Ne Denir?
 Toplumumuzda yeni doğan bebekler için söylenen kalıplaşmış sözler vardır. Bu sözlerin başlangıcında “Tanrı bağışlasın.” yer alır. “Tanrı analı babalı büyütsün” ve “Tanrı nazarlardan saklasın.” sözü de hem temenni hem de yakarış mahiyetinde söylenen sözlerin önderlik yapar. 
 Yeni Doğan Bebek İçin Kutlama Mesajları
 1- Doğan her yeni çocuk Tanrı’nın insanlıktan umudunu kesmediğini gösterir. 
 Bu söz Kızılderililer’e aittir ve Sean Penn’in yazdığı ve yönettiği The Pledge / Söz filmi başta olmak suretiyle birçok film ve kitapta alıntı olarak paylaşılmıştır. 
 2- Artık evinizde yeni bir nefes, ailenizde yeni bir üye var. O’nu dünyanın tüm kötülüklerinden korumanız ve iyi bir evlat olarak yetiştirmeniz dileğiyle. 
 3- “Sefalar getirdin bebek / Yaşamak sırası sizde.” 
 Bu tür kutlama mesajlarında meşhur şiirlerden alıntı yapmak da tercih edilebilecek seçenekler içinde yer ediniyor. Usta ozan Nazım Hikmet’in “Sefalar getirdin Bebek” adlı şiirinin ilk iki dizesini kutlama mesajı olarak atabilirsiniz. 
 4- Bir ihtimal birçok gece uykusuz kalacaksınız. Bazı günler yiyecek yemeyi hatta su içmeyi bile unutacaksınız. Fakat emin olun buna değecek. Tebrikler! 
 5- Artık yalnız değilsiniz. Nur topu benzer biçimde bir oğlunuz / güzeller güzeli bir kızınız var. Onu öpüp koklayın, sarıp sarmalayın ve ebeveyn olmanın tadını çıkarın. 
 6- Dünyada hiçbir şey evlat kokusu kadar güzel değildir. O kokuyu içinize çekin ve size bir evlat bağışladığı için Rabbinize şükredin. 
 7- Tanrı size, asla kimsenin veremeyeceği güzeller güzeli bir armağan verdi. Bu armağana layık olduğunuz için sizi kutlama ediyor, küçüğün gözlerinden öpüyorum. 
 8- Onun ağlamasıyla bölünse de uykularınız / Onun gülümsemesiyle ışıl ışıl olacak dünyanız. 
 Sızlanmayın, yakınmayın, şükredin / Evinizdeki melekle gerçek oldu rüyanız. 
 9- Doğan her yeni bebek, oluşturulan temiz bir sayfadır. Ben de o sayfaya “Tebrikler” yazıp sizi kutluyorum. 
 10- Onun küçücük elleri ve küçücük ayakları, bu dünyanın en büyük mutluluğu! Bu mutluluğun daim olmasını dilerim. 
 11- Kundakta bebek, okulda talebe, büyüyüp de damat ya da gelin olsa da o hep sizin “küçüğünüz” olarak duracak. Onun kıymetini bilin. Şundan dolayı o canınızdan bir parça. Tebrikler! 
 12- Ilkin sıhhat, sonrasında mutluluk! Onunla beraber bir kez daha büyüyeceksiniz fakat o ne kadar büyürse büyüsün, sizin küçük evladınız olacak. 
 13- Acısıyla tatlısıyla koca bir ömrü paylaşacaksınız. Artık tam anlamıyla bir aile oldunuz. Ailenizi kutlama eder, size mutlu ve sıhhatli bir yaşam dilerim. 
 14- Tanrı hem topluma hem de ülkeye yararlı ve hayırlı bir evlat yetiştirmenizi nasip etsin.

Son Dakika Haberler