Yeni haftada hava iyi mi olacak?


22.05.2023 19:38
Son Güncelleme: 22.05.2023 19:38Mayıs ayına veda ediyoruz. Yaz kapıda sadece hemen hemen kendini iyice göstermiş değil. Termometrelerde tırmanış başlasa da hava halen gölgede üşütüyor. Peki beklenen yaz ne vakit gelecek?
CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen bu soruya, “Önümüzdeki 15 günde bu şekilde fazla bir değişim yok, hafifçe küçük dalgalanmalar var. Küçük bir iki aşama artacak ısı fakat bu hafta Türkiye’nin büyük bölümünde yağmur da var” şeklinde cevap verdi.

Şen ek olarak, “Gök gürültülü sağanak yağış nerede var? Bugün İç Ege’de İç Anadolu’nun şimal doğusunda, Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde, Adana, Mersin, Kırşehir, Bolu civarlarında güçlü yağış var. Aslına bakarsak dolu ihtimali de olabilir o andaki havanın hareketlerine bağlı olarak. Bu hafta sonuna kadar bu şekilde yağışlı geçecek şeklinde görünüyor. Yalnız cuma günü yağış birazcık tesirini daraltıyor. Marmara’dan çekiliyor örneğin. Seçim günü gene yağışsız geçecek. Bu sefer de gene iyi bir hava bekliyoruz seçim günü.” ifadelerini kullandı.

Son Dakika Haberler