Zafer Partisi ve Umut Özdağ kimi destekleyecek? Umut Özdağ basın açıklaması ne süre, saat kaçta?
23.05.2023 10:16
Son Güncelleme: 23.05.2023 10:17İlk turda hiçbir adayın yüzde 50+1’e ulaşamamasının arkasından seçimlerin ikinci tura kalmasıyla beraber gözler öteki partilere çevrilmişti. Dün Sinan Oğan tercihini açıklamış, Umut Özdağ ise Zafer Partisi’nin kararının bugün duyurulacağını belirtmişti.
“SİNAN OĞAN’IN AÇIKLAMASI KENDİ POLİTİK TERCİHİDİR”
Sinan Oğan’ın ikinci turda “Erdoğan” demesinin arkasından Twitter hesabından açıklamada bulunan Umut Özdağ “Sayın Sinan Oğan’ın açıklaması bir tek kendi politik tercihidir. Bu izahat Zafer Partisi’ni temsil etmemekte ve bağlamamaktadır. Zafer Partisi adına izahat yarın saat 11.00’de benim tarafımdan yapılacaktır.” ifadelerini kullandı.
“MÜTABAKAT METNİNİ KILIÇDAROĞLU’NA SUNDUM”
Oğan’ın açıklaması sonrasında ikinci bir paylaşımda bulunan Umut Özdağ “Mustafa Kemal Atatürk çizgisinde Türk Milliyetçiliği zemininde kurulan Zafer Partisi’nin Genel Başkanı olarak, müessese ilkelerini koruma (Anayasa 1-4 Md. Ve 66 Md.) ve terörle etkin savaşım için gerekenlerin yapılması, 13 milyon sığınmacının geri dönmesinin sağlanması ile ilgili şartları içeren, Türkiye Cumhuriyetini daha ileri taşıma gayesiyle oluşturduğumuz mutabakat metnini, iş birliği esasları çerçevesinde CHP Genel Başkanı Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’na sundum. Millet ittifakı paydaşlarının onayını alması icap ettiğini beyan etti. Kendisi, yarın saat 11.00’de yapacağım basın toplantısına kadar, Millet İttifakının ümit ederim pozitif yönde yanıtını iletecek. Büyük Türk Milleti’ne arz ederim.” ifadelerine yer verdi.
ÜMİT ÖZDAĞ BASIN AÇIKLAMASI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?
İlk etapta saat 11.00 olarak duyurulan basın açıklamasının saati meydana getirilen yeni izahat ile saat 13.00’e çekildi. Dolayısıyla Umut Özdağ, Zafer Partisi’nin kararını saat 13.00’te açıklayacak.

Aziz Türk Milleti,Ata İttifakı, ortak karar alma ve hareket etme tercihlerinden vazgeçmiştir.Bugünden itibaren, taraflar bir tek kendi adlarına karar alacaktır.Bu sebeple Zafer Partisi’nin kararını, Genel Başkanımız Prof. Dr. Umut Özdağ, yarın saat 11.00’de düzenleyeceği basın… pic.twitter.com/6GNbrJ0iP1
— Zafer Partisi (@zaferpartisi) May 22, 2023
ZAFER PARTİSİ VE ÜMİT ÖZDAĞ KİMİ DESTEKLEYECEK?
Zafer Partisi’nin kararını bugün saat 13.00’te kameraların karşısında açıklayacak olan Özdağ’ın yapacağı izahat sonrasında hangi talibi destekledikleri ortaya çıkacak.
Canlı TV İzle – CNN Türk Canlı Yayını HD Kalitesinde SeyretSon Dakika Haberler