Zafer Partisi’nden toplu çekilme: Desteğimiz Cumhurbaşkanı Erdoğan’a
26.05.2023 23:08
Son Güncelleme: 26.05.2023 23:08 Haber Deposu: İHAZafer Partisi Şanlıurfa İl Başkanlığı ile Haliliye ve Karaköprü İlçe Başkanlıklarında toplu istifalar yaşandı. Partiden çekilme eden partililer, 28 Mart’taki seçimlerde Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı talibi Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleme sonucu aldı.
“KURUMSAL OLAMADIK”
Toplu istifalarla ilgili izahat meydana getiren Zafer Partisi Şanlıurfa İl Başkanı İbrahim Nahya, “Maalesef büyük umutlarla kurmuş olduğumuz Zafer Partisi’nden ayrılıyoruz. Zafer Partisi kurulduktan sonrasında maalesef arzulanan kurumsal kimliğe kavuşamamıştır. Kurumsal olamama sebebiyle il ve öteki ilçe yönetimlerine, öteki illerde de bu yaşanmıştır, ihtiyaç duyulan önem ve destek gösterilmemiştir. Bundan dolayı artık partide yürütme durumu kalmadığından dolayı ayrılma sonucu vermiş bulunmaktayız. Ben Şanlıurfa il başkanı olarak, öteki ilçelerimizden Haliliye ilçe başkanı ve yönetim kurulu, ek olarak gene Karaköprü ilçe başkanı ve yönetim kurulu olarak partinden ayrılma sonucu verdik.” dedi.
“CUMHUR İTTİFAKI’NI DESTEKLEME KARARI ALDIK”
Nahya, “Bildiğiniz gibi ülkemizin şu anda sıkıntılı bir durumu söz mevzusu. Biz Şanlıurfa’da milletvekili seçimlerine katılamadık şu sebeple genel merkezin bazı bürokratik umursamazlıkları yüzünden katılamadık fakat Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Sinan Ogan’a partililerimiz ile halkımız 16 bin oy vererek desteğini göstermiştir. Sadece bugün bakıyoruz, yeni bir kararla bu kere bir başka ittifaka destek verilmesi istenmektedir. Kısaca partide günübirlik kararlarla yürümenin bir anlamı olmadığını, ülkenin de ulusal menfaatleri ve ulusal bütünlüğünü düşünerek biz mevcut Cumhurbaşkanımız olan Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhur İttifakı’nı destekleme sonucu almış bulunmaktayız. Bundan dolayı de partimizden ayrılıyoruz” diye konuştu.

Son Dakika Haberler