Zelenski, Vuhledarda Ukrayna askerlerini ziyaret etti
23.05.2023 14:15
Son Güncelleme: 23.05.2023 14:15 Haber Deposu: DHAResmi Telegram hesabından ziyaretine ilişkin izahat meydana getiren Zelenski, “Savunmacılarımız. Vuhledar-Maryinka müdafa hattındaki cephe bölgesi. Bugün burada savaşçılarımızın Ukrayna Silahlı Kuvvetleri Askeri Deniz Kuvvetleri Günü’nü kutlamak için bulunuyorum. Ukrayna’yı korumak için çaba sarfeden her insana şan olsun” dedi.

 RUSYA SORUŞTURMA KOMİTESİ’NDEN BELGOROD AÇIKLAMASI
Rusya Soruşturma Komitesi, Belgorod’da meydana gelen sabotaj girişimleri kapsamında terörizm soruşturması başlattığını duyurdu.
Rusya Soruşturma Komitesi’nden meydana getirilen açıklamada, “22 Mayıs 2023 tarihinde, Ukraynalı silahlı oluşumların temsilcileri Belgorod Bölgesi’nin Grayvoron ilçesine hücum etti. Konut ve yönetimsel binalar ile sivil altyapı havan ve topçu ateşine maruz kaldı. Bu kabahat eylemleri sonucunda oldukça sayıda sivil yaralanmıştır. Şu anda saldırganların kimliğini ve yaşananları saptamak için soruşturma ve operasyonel önlemler alınmaktadır” denildi. Soruşturma kararının açıklamasında ise terör eylemi, adam öldürmeye girişim, kasıtlı yıkım yada mülke zarar verme ve tabanca ve patlayıcı kaçakçılığı yer aldı.
NE OLMUŞTU?
Belgorod Valisi Vyacheslav Gladkov toplumsal medya hesabından yapmış olduğu açıklamada Ukrayna Silahlı Kuvvetleri’ne bağlı bir sabotaj ve bulgu grubunun, Belgorod bölgesinde bulunan Grayvoron topraklarına girdiğini ve Rusya Silahlı Kuvvetleri ile Rus güvenlik güçlerinin, grubu etkisiz hale getirmesi için lüzumlu önlemleri aldığını duyurmuştu.

Son Dakika Haberler